کد خبر: 603299
تاریخ انتشار :

وزارت آموزش و پرورش رتبه‌بندی معلمان را عملیاتی کند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسن همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به دیدار با وزیر آموزش و پرورش و با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید به جایگاه اصلی خود بازگردد اظهار داشت: بی‌تردید در جامعه‌ای که معلم از جایگاه شایسته‌ای برخوردار نباشد نمی‌توان به آینده علمی آن کشور امیدوار بود

وی افزود: بازنشستگان امروز معلمان و دلسوزان دیروز هستند که زمانی با کمترین امکانات به صورت صادقانه مشغول تعلیم و تربیت بودند و باید عزت و کرامت آنها حفظ شود.

نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه هر چیز آفتی دارد و آفت آموزش و پرورش نیز ورود به بازیهای سیاسی و انتخاباتی است تاکید کرد: وظیفه این وزارتخانه تعلیم و تعلم است و باید جنبه علمی و آموزشی آن تقویت شود.

وی گفت: متاسفانه در برخی موارد، دولت‌ها و نامزدهای نمایندگی مجلس نزدیک انتخابات با دادن وعده‌هایی به دنبال آراء این قشر زحمتکش هستند و پس از قبولی نیز به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند و این امر موجب دلسردی می‌شود.

بازی های سیاسی آمریکا و فضای بی اعتمادی

همتی اظهار داشت: به عنوان مثال رتبه بندی معلمان از سال‌های متمادی است که وعده داده شده اما تا به حال عملی نشده و امید است که دولت این بار هر چه سریعتر آن را به مجلس بفرستد تا اقدامات بعدی توسط نمایندگان ملت به عمل آید.

وی تصریح کرد: در قانون به مستمر بودن فعالیت آموزشیاران نهضتی قبول شده در امتحان اشاره شده اما فرایندی برای تعیین تکلیف فعالیت غیر مستمر معروف به تک دوره مشخص نشده است بنابراین همین خوب سبب برداشت‌های متفاوت در استان‌ها و ایجاد مشکل شده و امید است این مسئله با درایت وزیر حل شود.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما