کد خبر: 605073
تاریخ انتشار :

عکاسی طلا و جواهرات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یکی از زمینه‌های عکاسی تبلیغاتی، عکاسی طلا و جواهرات است. فرقی ندارد بخواهید از یک حلقه‌ی الماس عکس بگیرید، یا یک گردنبند جواهرنشان، عکاسی از طلا و جواهرات کار دشواری است. در کل، فرآیند عکاسی تبلیغاتی و صنعتی با عکاسی عادی فرق دارد. در واقع، عکاسی صنعتی به تجهیزات و تکنیک‌های خاص خودش نیاز دارد. در این مطلب قصد داریم ترفندهایی را بررسی کنیم که به شما در عکاسی طلا و جواهرات کمک می‌کنند.

عکاسی طلا و جواهرات

آموزش عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

برای یادگیری عکاسی طلا و جواهرات ، باید با ترفندهای عکاسی تبلیغاتی و صنعتی آشنا شوید. در ادامه نکاتی که ممکن است در یادگیری این امر به شما کمک کنند را آورده‌ایم.

تجهیزات موردنیاز برای عکاسی صنعتی و عکاسی طلا و جواهرات

زمانی که می‌خواهید از وسایلی مانند ساعت‌ها، انگشترها و گردنبندها عکسبرداری کنید، با چالش‌های منحصربه‌فردی مواجه خواهید شد. سطوح صاف و براق این جواهرات موجب انعکاس نور می‌شود، همچنین بزرگنمایی تصویر برای گرفتن یک عکس صنعتی مناسب از آن‌ها باعث می‌شود دستیابی به عمق میدان کافی، دشوار باشد. حال به صورت گام به گام، روش‌های عکاسی از طلا و جواهرات را باهم مرور می‌کنیم.

پس‌زمینه‌ی مناسب برای عکاسی طلا و جواهرات

قبل از اینکه به فکر انتخاب لنز و یا میزان نور محیط باشید، ابتدا باید پس‌زمینه‌ی مورد نظر خود را برای عکاسی طلا و جواهرات انتخاب کنید. پس‌زمینه، یک بخش مهم از عکاسی تبلیغاتی است و باید یک فضای پس‌زمینه‌ی خود آماده کنید. باید فضایی را انتخاب کنید که به ارتقاء محصول کمک کند، اما چشمگیرتر از خود محصول به نظر نرسد. پس باید در مورد انتخاب رنگ، متن، شکل و سبک پس‌زمینه‌ی تصویر خود با دقت تصمیم بگیرید.

عکاسی طلا و جواهرات

تنظیم نور در عکاسی تبلیغاتی

تنظیم روشنایی محیط، نقش مهمی در عکاسی طلا و جواهرات دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید از دو گردنبند که نور را به صورت یکسان انعکاس می‌دهند، عکس بگیرید، می‌توانید یک لامپ را پشت این گردنبندها روشن کنید و دوباره از آن‌ها عکس بگیرید. در عکاسی صنعتی، معمولا باید از این روش آزمون و خطا استفاده کنید، تا زمانی که بتوانید به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید.

وسایلی که باید برای عکاسی طلا و جواهرات تهیه کنیم

در بازار امروز عکاس‌های صنعتی حرفه‌ای کم نیستند. ولی هنوز هم می‌توان با استفاده از یک سری ترفندها، وارد صنعت عکاسی تبلیغاتی شد. نکته‌ی کلیدی برای موفقیت در این صنعت، گرفتن عکس‌های با کیفیت است. زیرا تصاویر محصولات، تاثیر زیادی بر روی خرید مشتریان می‌گذارند. بنابراین، کیفیت عکس شما باید به شکلی باشد که بر روی مخاطبان هدف تاثیر بگذارد. برای گرفتن عکس‌ صنعتی باکیفیت، به تجهیزات مناسب این کار نیاز دارید. در زیر می‌توانید بعضی از وسایلی را که برای عکاسی طلا و جواهرات لازم هستند، مشاهده کنید:

 • دوربین و انواع لنزهای آن
 • سه پایه
 • منبع نور
 • یک میز برای قرار دادن جواهرات و تنظیم نور روی آن
 • استندهای مخصوص جواهرات
 • موم نگهدارنده برای ثابت نگه داشتن حلقه‌ها در حین عکسبرداری

این موارد برخی از وسایل پایه‌ای هستند که می‌توانید برای عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات، از آن‌ها استفاده کنید. با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر وسایل مناسب هم برای گرفتن عکس‌های خلاقانه‌تر استفاده کنید.

نکاتی مفید در مورد عکاسی طلا و جواهرات

حال می‌خواهیم به سوالاتی بپردازیم که ممکن است برای کسانی که می‌خواهند کار عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را به تازگی شروع کنند، پیش بیاید. برای آشنایی بیشتر با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات، موارد زیر را دنبال کنید.

تنظیمات مناسب دوربین برای عکاسی طلا و جواهرات چیست؟

اگر هنوز یک عکاس مبتدی هستید و می‌خواهید با استفاده از عکاسی طلا و جواهرات، یک رزومه‌ی خوب برای خودتان بسازید، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. قبل از هرکاری باید نحوه‌ی عملکرد دوربین خود را خوب یاد بگیرید و با دکمه‌های مختلف دوربین و کار هر یک به خوبی آشنا شوید. باید بدانید چطور دوربین را از حالت خودکار به حالت دستی تغییر دهید.
 2. باید بتوانید دهانه‌ی لنز دوربین خود را تنظیم کنید. با تنظیم آن بر روی F14 و تنظیم ISO بر روی 100، دیگر لازم نیست زمان عکسبرداری تغییر زیادی در حالت دوربین خود ایجاد کنید.
 1. زمانی که دوربین روی حالت دستی است هم باید دهانه‌ی لنز را روی F14 تنظیم کنید و تنظیمات سرعت عکسبرداری را هم مشابه مرحله‌ی قبل اجرا کنید. البته در این حالت می‌توانید با سرعت مورد نظر خود، عکاسی طلا و جواهرات را انجام دهید. برای مثال اگر می‌خواهید جواهرات روشن‌تر به نظر بیایند، سرعت را روی حالت کند تنظیم کنید و اگر می‌خواهید جواهرات تیره‌تر به نظر برسند، سرعت را بالا ببرید.
عکاسی طلا و جواهرات بهترین منبع نور برای عکاسی تبلیغاتی از جواهرات

بهترین و در دسترس‌ترین منبع روشنایی برای عکاسی تبلیغاتی از جواهرات، نور طبیعی است. می‌توانید میز خود را در کنار پنجره‌ای که به خوبی نور خورشید را منعکس می‌کند، قرار دهید و یا عکسبرداری را به فضای باز منتقل کنید. در صورت استفاده از نور طبیعی، به منبعی یکنواخت از روشنایی دست پیدا می‌کنید. تنها عیب این روش، وجود محدودیت زمانی در استفاده از نور طبیعی است. برای مثال اگر می‌خواهید از چندین جواهر عکس صنعتی بگیرید، باید برنامه‌ی خود را با دقت تنظیم کنید تا بتوانید به خوبی از نور روز بهره ببرید. بهترین زمان برای عکاسی طلا و جواهرات با نور طبیعی، اولین ساعات پس از طلوع آفتاب و آخرین ساعات قبل از غروب است.

عکاسی طلا و جواهرات با استفاده از گوشی‌های هوشمند

با توجه به پیشرفت تکنولوژی گوشی‌های هوشمند، امروزه با داشتن یک گوشی باکیفیت هم می‌توانید عکاسی تبلیغاتی انجام دهید. برای انجام این کار باید به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا باید گوشی مورد نظر خود را انتخاب کنید، از بهترین گوشی‌های هوشمند مناسب برای عکاسی طلا و جواهرات، می‌توان به سامسونگ گلکسی S8، آیفون 7 پلاس و گوگل پیکسل 2 اشاره کرد.
 • جواهرات را روی میز بگذارید، زیرا ارتفاع میز به شما کمک می‌کند از هر زاویه‌ای که دست دارید از شیء مورد نظر خود عکس بگیرید.
 • می‌توانید برای از بین بردن لرزش دوربین، از سه پایه یا سایر وسایل ثابت کننده‌ی گوشی استفاده کنید.
 • از قابلیت بزرگنمایی گوشی استفاده کنید. بهتراست همیشه از فاصله‌ی یک تا دو متری از جواهرات عکس بگیرید. البته باید به تنظیمات بزرگنمایی دوربین گوشی خود هم توجه داشته باشید. اگر لنز گوشی که در اختیار دارید، برای عکاسی تبلیغاتی مناسب نیست، می‌توانید یک لنز مناسب عکاسی طلا و جواهرات برای گوشی خود بخرید.
تعرفه عکاسی صنعتی: قیمت عکاسی طلا و جواهرات

قیمت عکاسی صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، تعرفه عکاسی طلا و جواهرات به مسائلی مانند، تجهیزات مورد استفاده برای عکاسی (مانند دوربین، لنز و...)، محلی که قرار است عکاسی در آنجا صورت بگیرد، زمانی که صرف عکسبرداری می‌شود و مهم‌تر از همه به شرکتی بستگی دارد که سفارش عکاسی تبلیغاتی می‌‌دهد. بنابراین، قیمت عکاسی صنعتی، با توجه به این موارد ممکن است برای هر پروژه متفاوت باشد.

جمع‌بندی

عکاسی طلا و جواهرات، درست مانند همان جواهراتی که قرار است از آن‌ها عکس بگیرید، به ظرافت نیاز دارد. برای عکاسی تبلیغاتی و صنعتی، علاوه بر تجهیزات مناسب، به عواملی مانند نور، فضای عکسبرداری،

پس‌زمینه‌ی مناسب و... بستگی دارد. قیمت عکاسی صنعتی هم با توجه به همین موارد تعیین می‎شود.

Source

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما