کد خبر: 619740
تاریخ انتشار :

آگهی «ثبت نام و خرید واکسن کرونا» کلاهبرداری است

فارس/ رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از ترفند کلاهبرداران سایبری با درج آگهی ثبت نام و خرید واکسن کرونا در فضای مجازی خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به موضوع «تبلیغ واکسن‌های تقلبی کرونا» در فضای مجازی اشاره و اظهار داشت:افراد سودجو با انتشار آگهی‌های فریبنده در فضای مجازی، ادعای فروش واکسن کرونا را داشته و از شهروندان می‌خواهند که برای خرید ثبت نام کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: این افراد سودجو، واکسن‌های تقلبی و جعلی را تبلیغ کرده و صرفاً به قصد سودجویی، سرقت‌های اینترنتی، سرقت اطلاعات شخصی و کلاهبرداری، دست به چنین اقدامی می‌زدند.

وی گفت: شهروندان فریب تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی با عنوان « ثبت نام و خرید واکسن کرونا» را نخورند و به هیچ وجه به صفحه‌های تقلبی ایجاد شده با عناوین مختلف در این خصوص اعتماد نکنند.

سرهنگ رجبی خاطرنشان کرد: افراد دقت داشته باشند که برای تهیه داروهای مورد نیاز خود به داروخانه ها و مراکز معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کرده و از خرید هرگونه دارو تحت عنوان داروی درمان کرونا در فضای مجازی خودداری کنند. 

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرد: تنها مرجع قانونی واکسن کرونا، وزارت بهداشت و درمان است و هرگونه خبری در این خصوص قطعاً از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع رسانی می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما