کد خبر: 618220
تاریخ انتشار :

عضو هیئت عالى شواى وحدت:

مردم از شعار خسته شده اند / احتمال حضور آیت الله رئیسی قوی است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

افتخارى عضو هیئت عالى شوراى وحدت در گفت و گو‌با خبرنگار نامه نیوز اظهار کرد: صداقت، کارآمدى و پاکدستى مهم‌ترین گفتمان مطلوب براى جامعه است. مردم به دنبال کسى هستند که کارآمد باشد، شعار ندهد، بتواند به حرفی که می‌زند عمل کند، با مردم صادق باشد و به نوعى بتواند گلیم جامعه را از آب بیرون بکشد. 

‎او با مطرح کردن این پرسش‌ها که «آیا برنامه‌هایى که براى مسائل اساسى مردم و جامعه لحاظ شده قابل دستیابى است؟»، «آیا کاندیداها برنامه اى مدون دارند؟»، «آیا مجرى خوب برای اجرای برنامه ها وجود دارد؟» و «آیا کاندیداها در کابینه خود از آشنایان و دوستان استفاده می‌کنند یا افراد متخصص؟» گفت: مهم‌ترین استراتژى شوراى وحدت در ایجاد مشارکت گسترده مردم در انتخابات این است که تمام اقشار و اصناف حضور پیدا کنند. این که گروه‌هاى متفاوتى از مردم دیده شوند تاثیرگذار است و درواقع اهمیت زیادی دارد که جامعه هدف را متقاعد کند.

وی افزود: این امر، اطمینان‌سازى برای مردم است. مجری برنامه‌های توسعه باید نیاز کشور را از زبان مردم بداند. به گروه‌هاى مختلف جامعه بها بدهد. اینکه ساختارى که درست مى‌کند چقدر توانسته صداى خودش را حتى تا آخرین خیابان‌ها و کوچه‌هاى شهرستان‌ها برساند دارای اهمیت زیادی است. شوارى وحدت همواره تلاش در اثبات خود دارد

‎افتخارى در باره حضور آیت الله رئیسى در انتخابات گفت: علائم و فشارهایی که وجود دارد این شواهد را قوت می‌بخشد که احتمال حضور ایشان بسیار قوى است. آقاى رئیسى حضور خود در انتخابات را نفى نکردند و خود این، نکنه قابل توجهى از آمدن ایشان است.

‎عضو هیئت عالى شوراى وحدت گفت: اگر اختیارات ریاست جمهورى کفاف انجام مسئولیت‌هاى سنگین  را نمی دهد، پس این همه تلاش بیش از حد براى کاندید شدن براى چیست؟ اختیارات است، همان‌هایی که این حرف را می‌زنند و می‌گویند رییس جمهور اختیار ندارد، برای این است که سرپوشی روى ناکار آمدى و عملکرد اشتباه خودشان بگذارند و این مسئله بیشتر به فرافکنى شبیه است. همانطور که رهبرى فرمودند، همه اختیارات در دست قوه مجریه است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما