کد خبر: 621107
تاریخ انتشار :

واکنش معنادار کاخ سفید به برکنار شدن نتانیاهو از قدرت

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به تغییر احتمالی کابینه اسرائیل با تاکید بر ثابت بودن سیاست واشنگتن در قبال تل‌آویو، گفت اسرائیل همچنان متحد استراتژیک آمریکا باقی می‌ماند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید شامگاه پنجشنبه به احتمال تغییر کردن کابینه رژیم صهیونیستی از جمله پایان حضور ۱۲ ساله «بنیامین نتانیاهو» در نخست‌وزیری، واکنش نشان داد.

ساکی طی نشست خبری روزانه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تغییر احتمالی سیاست آمریکا در قبال رژیم صهیونیستی بعد از تغییر کابینه این رژیم، تاکید کرد که سیاست واشنگتن درخصوص تل‌آویو ثابت خواهد بود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در این باره توضیح داد: «اسرائیل کماکان متحد و شریک استراتژیک و مهم آمریکا باقی می‌ماند، شریکی که با آن روابط امنیتی داشتیم و ادامه پیدا خواهد کرد».

سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره نظر آمریکا درباره ترکیب سیاسی کابینه جدید رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت که این ترکیب به نظر احزاب دخیل در توافق ائتلاف بستگی دارد نه واشنگتن.

بامداد پنجشنبه بود که«یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید در نامه‌ای به «رووین ریولین»‌ رئیس رژیم جعلی اسرائیل، اعلام کرد که کابینه ائتلافی را با هفت حزب دیگر شامل یامینا، کارگر، لیست مشترک اعراب، آبی‌وسفید، اسرائیل بیتُنا، امید جدید و مرتص تشکیل داده است.

در این توافق کابینه که نخست‌وزیری آن به‌صورت چرخشی است، «نفتالی بنت» رئیس حزب یامینا ابتدا به مدت دو سال نخست‌وزیر این رژیم خواهد بود و در نیمه دیگر (دو سال بعدی) لاپید در این سمت قرار می‌گیرد.

با این حال، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی که با خطر کنار رفتن از قدرت بعد از ۱۲ سال مواجه شده، از نمایندگان کنست خواست تا به اعضای کابینه پیشنهادی احزاب مخالف خود، رأی موافق ندهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما