کد خبر: 630690
تاریخ انتشار :

دختر شاهزاده ایرانی با مرد میلیاردر عرب ازدواج کرد+ تصاویر

مراسم ازدواج شاهزاده نور بنت عاصم با عمرو زیدان در یکی از هتل‌های مجلل منطقه دریای مرده (بحر المیت) در سال ۹۸ برگزار شد که در این مراسم معروف‌ترین خوانندگان و هنرمندان حضور داشتند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

55 آنلاین به نقل از وقت صبح ، مراسم ازدواج شاهزاده نور بنت عاصم با عمرو زیدان در یکی از هتل‌های مجلل منطقه دریای مرده (بحر المیت) در سال ۹۸ برگزار شد که در این مراسم معروف‌ترین خوانندگان و هنرمندان حضور داشتند. شاهزاده نور (۳۵ ساله) دختر شاهزاده عاصم بن نایف، است که در سال ۲۰۰۴ با شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن، ازدواج کرد.

از جمله این شخصیت‌ها می‌توان به راغب علامه، خواننده سرشناس لبنانی، محمد عبده، خواننده معروف عربستانی، لجین عمران، مجری عربستانی و دیگران اشاره کرد.

 

دختر شاهزاده ایرانی با مرد میلیاردر عرب ازدواج کرد.

زاده شده از مادری ایرانی

مادر نور بن عاصم، زنی ایرانی به نام فیروزه وخشوری است. وخشوری در هفتم آگست ۱۹۴۸ در تهران دیده به جهان گشود و در سال ۱۹۷۴ با شاهزاده عاصم بن نایف، دومین پسر شاهزاده نایف بن عبدالله اول، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج که تا سال ۱۹۸۵ ادامه یافت، سه دختر با نام‌های یاسمین، ساره و نور است.

گفتنی است در خانواده سلطنتی اردن برخلاف خانواده‌های سلطنتی سایر کشورها، ازدواج با افرادی خارج از خانواده سلطنتی عادی و مرسوم است. مادر شوهر خانم وخشوری، یعنی شاهزاده میهرماه سلطانه، نوه سلطان محمد رشاد عثمانی است.

 
 

دختر شاهزاده ایرانی با مرد عرب ازدواج کرد.

شاهزاده سلطنتی بلندپایه اردن

وخشوری پس از ازدواج با شاهزاده عاصم، صاحب لقب «شاهزاده سلطنتی بلندپایه» اردن (Her Royal Highness Princess Firouzeh) شد. اما پس از جدایی او از عاصم و ازدواج مجدد، طبق دستور پادشاه کنونی اردن، ملک عبدالله دوم، از لقب رسمی مزبور محروم شد. وخشوری، که پدرش حمید وخشوری در تهران زندگی می‌کند، پس از فقدان لقب رسمی نیز جایگاه بلندش را در اردن حفظ کرد. به طوری که حتی پس از فقدان لقب رسمی، با لقب شاهزاده فیروزه وخشوری شناخته می‌شد و از سال ۱۹۹۲ به عنوان دیپلمات در سفارت اردن در مادرید کار می‌کرد.

به گزارش روزنامه رأی‌الیوم، عمرو زیدان، ۴۳ ساله، یکی از سرمایه‌داران عربستان است که در زمینه انرژی و صنایع فعالیت می‌کند. زیدان که اصالتا اهل مدینه منوره است، در حالی که والدین او مشغول تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا بودند، در آنجا متولد شد. پدر و مادر زیدان پس از اتمام تحصیلات به عربستان بازگشتند، اما زیدان پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان، با هزینه شرکت نفتی آرامکوی عربستان برای تحصیل به دانشگاه تگزاس آمریکا پیوست.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما