کد خبر: 648450
تاریخ انتشار :

اما و اگر واریز یارانه معیشتی 600 هزار تومانی

در ۲۵ اسفندماه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها از پرداخت رقم ۱۵۰ هزار تومانی به ازای هر نفر بین چهار دهک پایین و برخی گروه‌های هدف خبر داد که واریز برای حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار سرپرست خانوار صورت گرفت. این پرداخت با دستور رئیس جمهوری در آستانه نوروز انجام شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یارانه معیشتی همان طرح حمایتی از  یارانه بنزین است که از  آبان ۹۸ با افزایش قیمت بنزین به حساب برخی از سرپرست خانوار واریز می شود.یارانه معیشتی را حدود شصت میلیون نفر دریافت می کنند. یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .میزان یارانه معیشتی به ازای هر نفر 55 هزار تومان است. در ادامه به آخرین خبر از پرداخت یارانه معیشتی می پردازیم.

 بعد از واریز یارانه نوروزی ۱۵۰ هزار تومانی به گروه‌های هدف، برخی از عدم واریز آن برای تعدادی از اعضای خانوار و مبهم بودن جریان پرداخت خبر دادند، این در حالی است که پرداخت این مبلغ فقط برای یارانه بگیران معیشتی که سهام عدالت دریافت نمی‌کنند، انجام شده است. که میزان واریز این عیدی برای هانواده 4 نفره 600 هزار تومان بوده است.

در ۲۵ اسفندماه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها از پرداخت رقم ۱۵۰ هزار تومانی به ازای هر نفر بین چهار دهک پایین و برخی گروه‌های هدف خبر داد که واریز برای حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار سرپرست خانوار صورت گرفت. این پرداخت با دستور رئیس جمهوری در آستانه نوروز انجام شد.

اما بعد از واریز  این یارانه نوروزی، برخی خانوارهای یارانه‌بگیر  در مورد مبلغ دریافتی معترض بوده و از اینکه چرا برای تمامی افراد خانوار مشمول دریافت نشده و یا اصلا دریافتی نداشته‌اند، گله کردند. در مواردی اعلام شد که مثلا  در خانوار ، دو نفر  ۱۵۰ هزار تومان را دریافت کرده و برای تعداد دیگر پرداختی صورت نگرفته است.  

این که جریان پرداخت یارانه ۱۵۰ هزار تومانی و اختلاف در پرداخت‌ها چیست، از سازمان هدفمندی یارانه‌ها مورد پیگیری قرار گرفت و توضیحاتی ارائه شد.

ماجرا از این قرار است که از بین ۶۷ میلیون نفر که در هر ماه یارانه میعشتی دریافت می‌کنند، بسته عیدی ۱۵۰  هزار تومانی دولت فقط به کسانی اختصاص پیدا کرده که  سهام عدالت دریافت نمی‌کنند، به عبارتی معیشتی بگیران به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ کسانی که سهام عدالت می‌گیرند و کسانی که این سهام را دریافت نمی‌کنند؛ در این بین گروه هدف افرادی هستند که سهام  عدالت دریافت نمی‌کنند ولی حتما در لیست یارانه معیشتی قرار دارند.

در این شرایط ممکن است در یک خانواده مثلا سرپرست خانوار به همراه دو نفر  سهام عدالت دریافت کنند اما سایر اعضا سهام عدالت نگیرند، از این رو در این خانواده،‌ رقم ۱۵۰ هزار تومانی فقط برای کسانی که سهام عدالت دریافت نمی کنند، پرداخت شده است و اگر کسی در همان خانواده  سهام عدالت می‌گیرد، مشمول پرداخت این عیدی نبوده‌ و ۱۵۰ هزار تومان هم برای او واریز نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها