کد خبر: 616843
تاریخ انتشار :

چادرملو 19 میلیون یورو صرفه جویی ارزی کرد

با داخلی سازی قطعات: چادرملو 19 میلیون یورو صرفه جویی ارزی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه با ساخت داخل قطعات مورد نیاز شرکت، تنها در سال 99 بیش از  19 میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است  افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای سال جاری  با فرض عدم افزایش قابل توجه ارزش برابری ارز در این بازه زمانی،  میزان صرفه جویی ارزی ناشی از داخلی سازی اقلام مورد نیاز شرکت  بالغ بر 22 میلیون یورو پیش بینی شده است .

حسین اطمینان همچنین افزود: با تشکیل دپارتمان بومی سازی در زیرمجموعه مدیریت بازرگانی در نیمه دوم سال 1399، یکپارچه سازی و مدیریت تامین اقلام مورد نیاز واحد های تولیدی در بخش مجتمع معدنی و صنعتی به صورت متمرکز در دستور کار این دپارتمان قرار گرفت.

دکتر اطمینان از جمله اقدامات دپارتمان بومی سازی چادرملو را، انحصار زدایی و مهندسی ارزش عنوان کرد و افزود: هدف ما تامین ارزان تر اقلام (با حفظ کیفیت مورد نظر) و همچنین افزایش کیفیت اقلام مورد نیاز به منظور افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید است.

مدیر امور بازرگانی چادرملو به عملکرد دپارتمان بومی سازی شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت :

در سال 1399 در مجتمع معدنی چادرملو 643 قطعه و در مجتمع صنعتی 1هزارو 446 قطعه  بومی سازی شده که نسبت به سال 98 به میزان قابل توجه 63 درصد افزایش داشته  است.

گفتنی است تا کنون بیش از 30 هزار قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو داخلی سازی شده است .

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما