کد خبر: 617317
تاریخ انتشار :

ادامه حملات هوایی ارتش ترکیه علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق

فارس/ وزارت دفاع ترکیه از ادامه عملیات هوایی علیه مواضع نیروهای پ‌ک‌ک در کردستان عراق خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسانه‌ها چهارشنبه از حملات هوایی ارتش ترکیه علیه شبه نظامیان کرد مستقر در شمال عراق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده که جنگنده‌ها ارتش ترکیه از هوا و زمین به نیروهای گروه پ‌ک‌ک مستقر در شمال عراق حمله کردند. این در حالی است که ارتش ترکیه جمعه گذشته نیز علیه مواضع پ‌ک‌ک در منطقه حمله کرد.

یک مقام وزارت دفاع ترکیه گفت که این عملیات مطابق برنامه از قبل ریخته شده از زمین و هوا علیه نیروهای پ‌ک‌ک انجام شد.

 در عملیات جمعه گذشته نیروهای ویژه ارتش ترکیه با پوشش جنگنده‌های اف-۱۶ و پهپادها و بالگردهای نظامی در منطقه «متینا» واقع در کوههای استان «دهوک» در شمال عراق فرود آمدند. «سربست عقراوی» فرماندار ناحیه «کانی ماسی» در شمال استان دهوک نیز در این خصوص گفت که کماندوهای ارتش ترکیه حدود ۹ کیلومتر وارد عمق خاک عراق شده و در برخی روستاها اقدام به ایجاد مقر کرده‌اند. رسانه‌های عراق نیز نوشته‌اند که دولت بغداد واکنش شدیدی به این عملیات نشان داده و آن را بدون مجوز دولت مرکزی دانسته است.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با نیروهای «پ‌ک‌ک» در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ‌ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه نظامیان پ‌ک‌ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما