کد خبر: 627214
تاریخ انتشار :

روسیه: گفتگوی روسیه و آمریکا می تواند مانع نابودی ساختار جهانی کنترل تسلیحات شود

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای به مناسبت سی امین سالگرد انعقاد معاهده استارت یک گفت: ممکن است گفتگوی راهبردی جامع بین مسکو و واشنگتن ،که روسای جمهور روسیه و آمریکا در آخرین دیدارشان با آن موافقت کردند، به غلبه بر فرسایش چارچوب کنترل جهانی تسلیحات کمک کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: فدراسیون روسیه به طور مداوم از افزایش ثبات استراتژیک و امنیت بین المللی با روش های سیاسی و دیپلماتیک ، از جمله امضای معاهده ها و توافقتنامه های مربوطه حمایت می کند. این امر در شرایطی که تلاش می شود به طور عمدی چارچوب بین المللی کنترل تسلیحات دچار فرسایش و نابودی شود، اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما معتقدیم که گفتگوی استراتژیک پیچیده ای که روسای جمهور روسیه و ایالات متحده در دیدارشان در 16 ژوئن توافق کردند ، ممکن است به غلبه بر این روند بسیار خطرناک کمک کند."

به گفته وزارت خارجه روسیه، این معاهده که در 31 ژوئیه 1991 امضا شد ، اولین توافق بین المللی بود که شامل زرادخانه های استراتژیک تهاجمی دو قدرت بزرگ هسته ای جهان می شد. این پیمان برای یک دهه و نیم نقش مهمی در ایجاد ثبات روسیه و آمریکا در حوزه هسته ای و موشکی ایفا کرد ، میزان شفافیت و پیش بینی پذیری لازم را در سیاست های دو کشور در حوزه استراتژیک هسته ای تضمین کرد و به تقویت امنیت در مقیاس منطقه ای منجر شد.

براساس این بیانیه،  در سال 2009-2010 ، مفاد آن مبنایی برای یک معاهده جدید روسیه و ایالات متحده در زمینه اقدامات برای کاهش و محدودیت بیشتر سلاح های تهاجمی استراتژیک (استارت جدید) بود که در فوریه امسال برای پنج سال دیگر تمدید شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما