کد خبر: 629446
تاریخ انتشار :

این وزیر پیشنهادی برای تامین اجتماعی کشاورزان برنامه دارد

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی از سید جواد ساداتی نژاد، وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دفاع بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

غلامعلی کوهساری نماینده مردم رامیان در مجلس شورای اسلامی: کدام وزیر جهاد کشاورزی را سراغ داریم که هم در حوزه دامپزشکی هم شیلات و هم منابع طبیعی و هم آبخیزداری و کشاورزی و باغداری متخصص باشد؟

این نکته مهم است که وزیر باید بتواند زیرمجموعه های تخصصی خود را به خوبی مدیریت کند.

من تقاضا می کنم برنامه ۶۷ صفحه ای آقای ساداتی نژاد را پیش از روز رای گیری مطالعه بفرمایند.

رشد مثبت اقتصادی بخش کشاورزی در سال های تحریم ظالمانه نشان دهنده ظرفیت های این بخش است. امروز به رغم همه مشکلات این بخش از اقتصاد ایران توانسته ۸۰ درصد امنیت غذایی کشور را تامین کند.

با توجه به اهمیت محصولات کشاورزی بر تامین امنیت غذایی باید این کته را لحاظ کنیم که انتخاب ساداتی نژاد توسط رئیس جمهور محترم نشان از توجه ایشان به بخش کشاورزی دارد.

سوابق ساداتی نژاد قابل دفاع است

ریاست ایشان بر کمیسیون کشاورزی، فراکسیون آب و حضور در وزارت جهاد و سوابق دانشگاهی دکتر ساداتی نژاد، دلیلی بر این مدعاست. در برنامه ایشان هم به چالش ها و هم به راه حل ها توجه کافی شده است. با توجه به مصرف حدود ۹۰ درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی، تعامل بین وزارتخانه های کشاورزی و نیرو لازم است. با توجه به این که تخصص ایشان مسئله آب است این تعامل می تواند بسیار مثبت باشد.

مدیریت آبخزیداری نیز به خوبی در برنامه های ایشان داده است.

اصلاح و نوسازی باغات و کشت گلخانه ای و اصلاح سیتسم های آبیاری و پروژه های صنایع تبدیلی و غذایی در مناطق کشاورزی کشور، از نقاط قوت برنامه های ایشان است و با اسناد بالادستی کاملا همسو و منطبق است.در ۶۴ مورد از وظایف از وظایف وزارتخانه، مغایرتی با برنامه های آقای ساداتی نژاد ندارد.

بحث های مربوط به بیمه تامین اجتماعی کشاورزان و خرید تضمینی محصولات با قیمت های منصفانه، برنامه های خوبی دارند.

از رئیس جمهور محترم تقاضا دارم که ان شاالله اختیارات ویژه ای به آقای ساداتی نژاد تفویض کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets