کد خبر: 629057
تاریخ انتشار :

پوتین: دیدارم با مرکل فقط یک دیدار خداحافظی نیست؛ پر از محتوای جدی و مهم است

فارس: رئیس جمهور روسیه در آستانه دیدار دوجانبه با صدراعظم آلمان گفت که در این دیدار موضوعات مهمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و فقط یک دیدار خداحافظی با مرکل نیست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در آستانه دیدار با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که امروز جمعه در مسکو برگزار می‌شود گفت: سفر مرکل به مسکو فقط یک سفر خداحافظی نیست و پر از محتوای جدی و مهم در برخواهد داشت.

پوتین پیش از دیدار دوجانبه با مرکل به خبرنگاران گفت: آلمان یکی از شرکای عمده تجاری روسیه در اروپا و جهان باقی خواهد ماند و بعد از چین برلین یکی از شرکای اصلی ما در اروپا و جهان است.

پوتین درحالی که در کنار مرکل ایستاده بود به خبرنگاران افزود: دیدار امروز با تمرکز بر مسائل مهم اقتصادی است. ما همواره از طریق تلفن در تماس هستیم اما در دیدار چهره به چهره امروز مسائل مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.

وی با اشاره عدم شرکت مرکل در انتخابات فدرال آتی آلمان افزود: من مطمئنم که این دیدار فقط یک دیدار خداحافظی نیست بلکه این ملاقات پر از محتوای جدی خواهد بود.

کاخ کرملین پیش از این اعلام کرده بود که در دیدار روز جمعه پوتین و مرکل شرایط کنونی روابط دوحانبه و چشم انداز توسعه روابط و همکاریهای دوجانبه در زمینه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این آخرین سفر آنگلا مرکل به روسیه در جایگاه صدراعظمی آلمان است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما