کد خبر: 663782
تاریخ انتشار :

زمان توافق صلح ارمنستان و جمهوری آذربایجان

گریگوریان در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که در رابطه با مشکل ناگورنو- قره باغ برنامه کاری اصلی این است که ارمنستان چطور می‌تواند یک ساز وکار بین‌المللی برای جمهوری آذربایجان و ناگورنو- غره باغ در راستای گفت وگو درباره امنیت و حقوق مردم ارمنی قره باغ ایجاد کند.

زمان توافق صلح ارمنستان و جمهوری آذربایجان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان اشاره کرد که با وساطت آمریکا یک دیدار بین وی و مشاور رییس جمهوری آذربایجان سازماندهی شد که در آن درباره شماری از مسائل بین دو کشور و مشکل ناگورنو- قره باغ گفتگو صورت گرفت.

گریگوریان در ادامه افزود که آنها همچنین درباره شرایط توافق صلح، زمان بندی آن و همچنین تعیین مرزها گفتگو کردند. وی در اینباره توضیح داد: به این معنا که ما باید تا پایان سال به یک توافق صلح دست یابیم و همچنین یک توافق صورت گرفت که تحدید حدود (تعیین مرزها) تا پایان سال اتفاق بیافتد.

روز گذشته نیز مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی "تی‌وی نت" از توافق دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر نکات اصلی پیمان صلح خبر داد و افزود: در مورد نکات اصلی توافق حاصل شده است.

وی با بیان اینکه نکات اصلی این پیمان پنج مورد بوده و شامل به رسمیت شناختن تمامیت ارضی یکدیگر، تعیین مرزها و غیره است، خاطرنشان کرد که تنها اجرای این موارد باقی مانده است.  

این دیپلمات ترکیه‌ای همچنین تاکید کرد که مذاکرات موافقت نامه صلح میان ایروان و باکو و مذاکرات عادی سازی روابط ارمنستان و ترکیه جدا از یکدیگر انجام نمی‌شوند.  

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها