کد خبر: 686383
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با نقوی حسینی

اصلاح‌طلبان جدی و گسترده وارد انتخابات شده‌اند

فعال سیاسی اصولگرا شاهد رقابت انتخاباتی قابل قبولی خواهیم بود، گفت: معتقدم همه جریانات در عرصه انتخابات نامزد خواهند داشت.

اصلاح‌طلبان جدی و گسترده وارد انتخابات شده‌اند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: پیش ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس انجام شد و اصلاح طلبان پروژه ای را که قرار بود از مهرماه استارت بزنند یک ماه زودتر آغاز کردند. سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات روز گذشته نحوه برگزاری انتخابات را زیر سئوال برد و گفت «انتخابات برای مردم است؛ باید واقعا انتخابات صورت گیرد. نمی‌شود دست و پای کسی را ببندید و بگوئید شنا کن! وقتی همه درها بسته می شود و بخش‌های زیادی از مردم اصلا نامزد مورد نظر خود را ندارند که بتوانند رای دهند، به چه چیز رأی بدهند».

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با نامه نیوز درباره بهانه گیری تکراری اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفت: گاهی برای ارزیابی میزان حضور جریان های سیاسی در عرصه انتخابات مجلس، تنها لیست 30 نفره تهران ملاک قرار می گیرد که این معیار درستی نیست.

وی افزود: غیر از 30 نفر نماینده مربوط به حوزه انتخابیه تهران، 260 نماینده از سایر حوزه های انتخابیه به مجلس راه می یابند بنابراین باید نگاهی جامع به انتخابات مجلس داشت و تنها بر معادلات رقابت در تهران متمرکز نبود. نیروهای جریان اصلاحات در تمام حوزه های انتخابیه ثبت نام کردند و حضور دارند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: تنها در حوزه انتخابیه دشت ورامین، 8 فعال سیاسی اصلاح طلب نامدار پیش ثبت نام داشتند بنابراین اصلاح طلبان به طور جدی و گسترده در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: البته پرشور و رقابتی شدن انتخابات به عوامل مختلفی بستگی دارد. همه منتظرند ببینند در ثبت نام اصلی چه کسانی حضور پیدا می کنند و در نهایت چه نام هایی در فهرست تأییدصلاحیت شدگان خواهد بود.

نقوی با بیان اینکه شاهد رقابت انتخاباتی قابل قبولی خواهیم بود، گفت: معتقدم همه جریانات در عرصه انتخابات نامزد خواهند داشت، حالا ممکن است یک جریانی بگوید «فلانی نامزد اصلی ما بود و تأیید نشد» ولی قطعا یک نامزد دیگر با همان گرایش سیاسی قطعا در آن حوزه انتخابیه تأیید خواهد شد.

وی درباره میزان شکل گیری فضای انتخاباتی در کشور اظهار کرد: هنوز سطح مشارکت مقبول نیست و لازم است مردم بیشتر برای حضور در پای صندوق های رأی تشویق شوند. معتقدم اگر دولت در 6 ماه آینده بتواند اقدامات اساسی در حوزه اقتصاد انجام دهد یا ثبات اقتصادی به وجود آورد، مردم حس خواهند کرد شرایط در حال بهبود است و این مسئله در سطح مشارکت مردم خیلی تأثیر خواهد گذاشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما