کد خبر: 686544
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با مهدی رحمانیان

قانون پیش‌ثبت‌نام عملا اصلاحات را غافلگیر کرد

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: از آنجا که ثبت نام برخی نیروهای اصلاح طلب در انتخابات با تصمیم جریانی اتفاق نیفتاد نمی توان به هدف جمعی خاصی اشاره کرد.

قانون پیش‌ثبت‌نام عملا اصلاحات را غافلگیر کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: پیش ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس انجام شد و قریب به 800 نیروی اصلاح طلب با وجود موضع تحریمی جبهه اصلاحات پیش ثبت نام کردند.

مهدی رحمانیان در گفتگو با نامه نیوز درباره نگاه اصلاح طلبان به انتخابات مجلس گفت: اصلاح طلبان مشارکت جدی برای این دوره از انتخابات انجام ندادند. اصلاح طلبان با قانون پیش ثبت نام عملا غافلگیر شدند یعنی اگر هم واقعا می خواستند مشارکت جدی داشته باشند با این پیش ثبت نام و غافلگیری که انجام شد، فرصتی برای تمرکز، جلسات مشورتی و اتخاذ تصمیم پیدا نکردند.  

وی درباره پیش ثبت نام نیروهای منتسب به احزاب مشهور جریان اصلاحات همچون اعتمادملی، کارگزاران و ندای ایرانیان در انتخابات افزود: حتی با این وجود نمی توان گفت اصلاح طلبان مشارکت چشم گیری داشتند بلکه می توان بیان کرد «بخشی از اصلاح طلبان در انتخابات ثبت نام کردند».

این فعال مطبوعاتی جریان اصلاحات درباره چرایی تصمیم بخشی از اصلاح طلبان برای نامزدی در انتخابات اظهار کرد: آنها براساس تصمیم فردی نام نویسی کردند بنابراین به تعداد افراد می توان نیت شخصی متصور شد. تجارب گذشته نشان می دهد برخی علاقه دارند که بر کرسی سبز مجلس جلوس کنند، عده نیز دنبال اثرگذاری هستند، گروهی هم شاید می خواهند در حوزه محلی منشا اثری شوند. در مجموع نیت ها متفاوت است.

رحمانیان افزود: از آنجا که ثبت نام برخی نیروهای اصلاح طلب در انتخابات با تصمیم جریانی اتفاق نیفتاد نمی توان به هدف جمعی خاصی اشاره کرد. اگر یک دستگاه نیت خوانی داشتیم می توانستیم بگوییم فلانی دنبال کسب قدرت است، آن آقا دنبال کسب مال است، آن فرد دنبال خدمت است و غیره.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما