کد خبر: 636453
تاریخ انتشار :

یارانه بنزین | یارانه معیشتی

خبرخوش برای مردم ایران در امروز | واریز یارانه معیشتی آبان ماه

زمان واریز یارانه معیشتی آبان ماه مشخص شد. یارانه معیشتی امروز 10 آبان واریز می شود. یارانه معیشتی امروز به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مه شو :زمان واریز یارانه معیشتی آبان ماه مشخص شد. یارانه معیشتی امروز 10 آبان واریز می شود. یارانه معیشتی امروز به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. در ادامه مشروح خبر درباره یارانه معیشتی را بخوانید.

زمان واریز یارانه معیشتی 

با وجود برخی پیش‌بینی‌ها و شعارها، هنوز تغییرات خاصی در روند توزیع یارانه‌ها آغاز نشده و پیش‌بینی می‌شود این تغییرات از ماه بعد به تدریج مطرح شوند. برای امشب نیز قرار است طبق برنامه قبلی واریز یارانه معیشتی انجام شود.

طبق اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، بیست و چهارمین مرحله یارانه معیشتی آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ آبان ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه معیشتی آبان ماه 1400

به گفته امید حاجتی، بیست و چهارمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز دوشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و همانند دوره‌های قبل، خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه‌نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج‌نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

همچنین، یازدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت کرده‌اند، این ماه کسر خواهد شد.

 

نحوه اعتراض به عدم دریافت یارانه معیشتی

بهروز رحیم‌زاده در گفت‌وگویی اظهار داشت: در استان اردبیل، شمار خانواده‌هایی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند به بیش از ۴۳۹ هزار خانوار رسیده است که اداره کار هیچ نقشی در رسیدگی به اعتراضات یارانه نقدی ندارد.

وی بیان کرد: وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان لبه تماس خدمات دولتی گستردگی پیدا کرده که به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است که در این زمینه درصدد هستیم خدمات‌رسانی به مردم را با هدف رفع مشکلات موجود به اتمام رسانده و اقدامات لازم را در این زمینه تسریع بخشیم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل ضمن اشاره به شرایط ارائه یارانه به سایر مشمولین نیز تصریح کرد: کسانی که مشمول یارانه نقدی دولت نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت hemayat.mcls.gov.ir  نسبت به عدم پرداخت یارانه معیشتی‌شان اعتراض کنند.

وی با اشاره به رسیدگی به روند اعتراض متقاضیان نیز تصریح کرد: پس از اعتراض متقاضیان اطلاعات سرپرست و اعضای خانوار شامل میزان دارایی، تراکنش مالی و سایر شرایط در سامانه رفاه ایرانیان بررسی شده و به درخواست معترضین پاسخ لازم داده خواهد شد که در این زمینه نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

رحیم‌زاده با اشاره به یارانه حمایتی نیز تصریح کرد: بعد از سهمیه‌بندی بنزین مبلغی به صورت ماهانه به حساب ۳۶۳ هزار خانوار در استان اردبیل واریز شد که جزو خانوارهای واجد شرایط استان محسوب می‌شوند و شرایط به همین منوال در حال اجرا خواهد بود تا تمامی افراد واجد شرایط از این یارانه بهره‌مند شوند.

یارانه نقدی

یارانه جدید برای ۶۰ میلیون نفر

در همین رابطه، قرار است یارانه‌ها از چند ماه دیگر افزایش یابد و چندین برابر شود. به نظر می‌رسد ۶۰ میلیون نفری هر دو یارانه نقدی و معیشتی را می‌گیرند از آذر یارانه‌شان بیش از سه برابر شود.

زمزمه‌های اعطای کارت اعتباری از پنج ماه دیگر شنیده می‌شود یارانه‌ای که قرار است به پنج دهک اول پرداخت شود.

ابراهیم رئیسی وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. بر این اساس به‌ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

یعنی یک خانواده پنج نفره در دهک‌های اول، دوم و سوم از آذر علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی، کارت اعتباری به مبلغ یک میلیون تومان دریافت می‌کند.

این خانواده در آذر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی و یک میلیون تومان کارت اعتباری دریافت می‌کند، در مجموع یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان.

حالا اگر این خانواده در دهک سوم و چهارم باشد، ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ۷۵۰ هزار تومان کارت اعتباری دریافت می‌کنند.

این پنج دهک در واقع همان ۶۰ میلیون نفری هستند که هر دو یارانه معیشتی و نقدی را دریافت می‌کنند، با عملی شدن وعده ابراهیم رئیسی یارانه این ۶۰ میلیون نفر بیش از سه برابر می‌شود و از ۴۳۲ هزار تومان به یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان می‌رسد.

یارانه نقدی : در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مبلغ این یارانه نیز طی بیش از ۱۰ سال گذشته به طور ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است. همچنین ۷۸ میلیون نفر نیز جزو لیست یارانه‌بگیران نقدی هستند. یارانه نقدی یک طرح برای حمایت برای مردم است.

یارانه معیشتی :  در روز دهم هر ماه یارانه معیشتی واریز می‌شود که مبلغ آن متناسب با تعداد اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است. ۶۰ میلیون نفر نیز این یارانه را می‌گیرند. یارانه معیشتی هر ماه روز 10 ام واریز می شود. یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

افزایش یارانه :یارانه‌ای که در دولت دهم ارائه شد هنوز هم بر همان مبلغ باقی‌مانده، چون هزینه‌هایی را ایجاد می‌کند و منابعی را می‌طلبد که تأمین آن‌ها دشوار است. 

وام یارانه :بانک مرکزی در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید، شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی هفت میلیون تومانی را ابلاغ کرد

زمان واریز یارانه: در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مبلغ این یارانه نیز طی بیش از ۱۰ سال گذشته به طور ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است. همچنین ۷۸ میلیون نفر نیز جزو لیست یارانه‌بگیران نقدی هستند.در روز دهم هر ماه یارانه معیشتی واریز می‌شود که مبلغ آن متناسب با تعداد اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است. ۶۰ میلیون نفر نیز این یارانه را می‌گیرند.

یارانه جدید: ابراهیم رئیسی در برنامه‌های اقتصادی خودش اعلام کرده که قرار است یارانه جدیدی پرداخت کند.در واقع او وعده داده که قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما