کد خبر: 600637
تاریخ انتشار :

ادعای جدید وکیل ترامپ درباره نتیجه انتخابات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه مدعی شد، شواهد محکمی برای وقوع تقلب در انتخابات وجود دارد.

به نوشته روزنامه «سان»،‌ جولیانی در مصاحبه‌ای گفت: «قبول شکست توسط او در حال حاضر کاری اشتباه است. شواهد محکمی وجود دارد که دستکم در سه یا چهار ایالت و احتمالاً ۱۰ ایالت [انتخابات] دزدیده شده است».

وکیل ترامپ افزود: «به عبارت دیگر، این [دزدی] بر اساس آرای غلط رخ داده است. حالا نمی‌توانید اجازه دهید انتخاباتی بدون به چالش کشیده شدن به تاریخ بپیوندد».

جولیانی درباره تقلب انتخاباتی دموکرات‌ها در ایالت پنسیلوانیا گفت، تیم ترامپ ۶۰ تا ۷۰ ناظر انتخاباتی جمهوری‌خواه در حوزه‌های شمارش آرای شهر فیلادلفیا داشت و در شهر پیتزبورگ نیز ناظرانی وجود داشتند که شاهد تقلب بوده‌اند.

او در این باره گفت:‌ «در پیتزبورگ ناظرانی داریم که آن‌ها را ۲۴ ساعت دور از اتاق شمارش آرای پُستی یا بیرون از آن نگه‌داشته شدند که این‌ها در واقع مشکوک‌ترین رأی‌ها هستند. در خلال این بازه زمانی دستکم 135 هزار برگه رأی شمرده شده است».

جولیانی افزود در پیتزبورگ فاصله ناظران جمهوری‌خواه از محل شمارش آرای پستی به قدری زیاد بود که مجبور بودند از دوربین چشمی برای نظارت استفاده کنند و به عقیده آن‌ها چیزی حدود ۳۰۰ هزار رأی در این شهر باطل است.

به گفته وکیل ترامپ، تیم او ویدئوهایی مستند و ۵۰ شاهد در اختیار دارد و قرار است روز دوشنبه شکایاتی با محور «نقض حقوق شهروندی با اجرای انتخاباتی غیرعادلانه» و نقض محافظت برابر و منصفانه آرای انتخابات در فیلادلفیا و پیتزبورگ، تنظیم شود.

جولیانی یکشنبه شب در نشستی در شهر فیلادلفیا نیز گفته بود ترامپ در این مقطع شکست در انتخابات را نمی‌پذیرد و این انتخابات تا پایان خود خیلی فاصله دارد.

وی گفت: «روشن است تا زمانی که حداقل ۶۰۰ هزار رأی نامعلوم است، او (ترامپ) قصد ندارد شکست را بپذیرد».

ترامپ در حالی همچنان تلاش می‌کند که نتایج آرای این کشور را به چالش بکشاند که روز گذشته رسانه‌های مختلف این کشور شامل «آسوشیتدپرس»، «سی‌اِن‌اِن» و حتی «فاکس نیوز» جمهوری‌خواه، بایدن و «کاملا هریس» را به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات ریاست جمهوری و دونالد ترامپ و «مایک پنس» معاونش را بازنده آن خواندند.

به دنبال این تحولات، بایدن و هریس با ایراد یک سخنرانی رسما خودشان را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه برای متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما