کد خبر: 607276
تاریخ انتشار :

موضع معاون پارلمانی روحانی در مورد استیضاح وزیر اقتصاد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از لوایح مهم دولت که با همکاری قوه قضاییه تهیه شد و در دولت تصویب شد، لایحه نفی خشونت علیه زنان و کرامت خانم‌ها بود، گفت: این لایحه از جامعیت خیلی خوبی برخوردار است. ما قبلا قوانین و مقرراتی را در آیین‌نامه‌هایی برای دفاع و حمایت از کرامت خانم‌ها داشتیم اما جامع و مانع نبود و این مقررات پراکنده بودند.

وی یادآور شد: عمدتاً هم ضمانت اجراهای کیفری بود که در قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده بود اما این لایحه‌ای که تهیه و در دولت تصویب شد، فرایند ارسال به مجلس شورای اسلامی را طی می‌کند و همینجا از هیات رییسه مجلس درخواست می‌کنم این لایحه را در دستور کار مجلس قرار دهند.

امیری با اشاره به مفاد این لایحه اظهار کرد: در این لایحه و در ضمیمه‌های مختلفش و از جنبه‌های گوناگون حمایت از خانم‌ها و نفی خشونت علیه آنان مورد توجه قرار گرفته است و یک بخشی هم ضمانت اجراهای این لایحه است که در جای خود مورد توجه بوده است و وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف مانند وزارت فرهنگ، آموزش و پرورش، علوم و کار، تکالیف مختلفی در این زمینه مشخص شده و به آنان برای اجرا سپرده شده است. به نظر می‌رسد که این لایحه از جامعیت کافی برخوردار است و لایحه‌ای است که کرامت خانم‌ها و نفی خشونت را از ابعاد مختلف مورد توجه قرار داده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره استیضاح وزیر اقتصاد اظهار کرد: مجلس حق استیضاح را دارد و این موارد برای ما چیز عجیب و غریبی نیست. وزیری که مورد استیضاح قرار می‌گیرد باید مطابق قوانین مسیری را تا استیضاح طی کند و مثلاً در کمیسیون‌ها به سوالات نمایندگان سخن می‌گوید تا شاید اقناع انجام شوند.

امیری تاکید کرد: امیدواریم ابهامات نمایندگان مجلس با توضیحات وزیر مربوطه رفع شود که به نظرم همین اتفاق می‌افتد. به خصوص که ما در سال پایانی دولت قرار داریم و دشمنان ما و به ویژه هیات حاکمه نابخرد آمریکا اقتصاد ما را هدف قرار داده و در چنین شرایطی قطعاً کمک به وزیر اقتصاد می‌تواند یک تودهنی به دشمنان باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما