کد خبر: 608361
تاریخ انتشار :

علی تاجرنیا:کارآمدی ساختارهای نظام مهم‌ترین بحران کشور است / فساد سیستماتیک و ساختاری تهدید بزرگ پیش روی کشور است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، از کارنامه عملکرد بعد از انقلاب اسلامی برداشت‌های مختلفی می‌شود، اما عموماً مدافعان و منتقدان درباره فساد سیستماتیک در برخی ساختارهای نظام هشدار می‌دهند. مساله‌ای که عضو حزب اتحاد ملت نیز با اشاره به آن، انکار و تداوم این وضعیت را تهدید بزرگ کشور می‌خواند.

علی تاجرنیا، عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره مهم‌ترین مشکل فعلی کشور و تهدیدات و فرصت‌های پیش روی نظام جمهوری اسلامی در یک دهه آینده گفت: اتفاقی که اکنون رخ می‌دهد این است که بزرگ‌ترین بحران امروز نظام جمهوری اسلامی موضوع کارآمدی ساختارهای نظام است.

او ادامه داد: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال باید به این مطلب مهم فکر کنیم که خروجی این نظام در عرصه‌های مختلف عقیدتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی چه بوده است و آیا می‌توانیم نمره قبولی در این زمینه‌ها بدهیم یا نه.

تاجرنیا اضافه کرد: بدون شک هم مردم و هم بخش زیادی از بدنه مسئولان نظام نمره قابل قبولی به این کارنامه و عملکرد نمی‌دهند و این واقعیت را باید پذیرفت تا بتوان در جهت اصلاح امور گام برداشت.

نماینده دور ششم مجلس شورای اسلامی فساد سیستماتیک را تهدید مهم پیش روی کشور خواند و گفت: متاسفانه هر چقدر از ابتدای پیروزی انقلاب به این سمت حرکت کرده‌ایم عمدتاً مشکلاتی مثل فساد سیستماتیک و ساختاری، ناکارآمدی مدیران و مشکلات و مسائل اقتصادی بیشتر شده که کمتر نشده است. این مسائل در ادامه می‌تواند خطرات جدی به دنبال داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما