کد خبر: 608950
تاریخ انتشار :

افشای «قصر پوتین» توسط مخالف سرشناسش

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از بی.بی.سی این تحقیق یک روز پس از آن منتشر شده است که دادگاهی در مسکو، پایتخت روسیه، حکم داد که ناوالنی سی روز دیگر در بازداشت بماند.

در مقدمه این فیلم که در کانال یوتیوب ناوالنی منتشر شده وی توضیح می‌دهد که تحقیقات را زمانی که در بخش مراقبت‌های ویژه در یکی از بیمارستان‌های برلین بود، طراحی کرده بود. با این حال، تصمیم بر این شد که این فیلم تنها پس از بازگشت وی به روسیه منتشر شود.

گفته شده که این ویدیو ظرف یک روز حدود بیست میلیون مرتبه دیده شده است.

علاوه بر این فیلم، بنیاد مبارزه با فساد اداری وابسته به ناوالنی که مقامات روسیه آن را "عامل خارجی" خوانده‌اند متن دقیق‌تری از این تحقیقات را نشر کرده است.

در مرکز این تحقیقات کاخی در نزدیکی خلیج گلندجیک با مساحت ۱۷.۶ هزار متر مربع قرار دارد که ناوالنی آن را "بزرگترین ساختمان مسکونی خصوصی در روسیه" می‌نامد. طبق تحقیقات انجام شده بازدیدکنندگان از این ساختمان حتی حق ندارند همراه خود تلفن‌های همراه ساده با دوربین داشته باشند و کلیه اتومبیل‌ها قبل از ورود به داخل آن در چندین ایست بازرسی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این تحقیق می‌گوید علاوه بر خود کاخ این منطقه بسته دارای یک کاخ یخی پوشیده، یک کلیسا، یک گلخانه ۲.۵ هزار متر مربعی، یک پل ۸۰ متری و یک آمفی تئاتر است. از آنجا که این کاخ در یک ساحل شیب واقع است، تونل مخصوصی برای دسترسی به دریا حفر شده است.

این گزارش همچنین شامل نحوه پرداخت هزینه‌های مالی بنیاد این کاخ می‌شود که در این بخش آن اسامی برخی از افراد ثروتمند روسیه و افرادی که رسانه‌های روسیه آنها را نزدیک به پوتین گزارش کرده‌اند، دیده می‌شود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز سه شنبه گفت که کرملین مطلب مربوط به کاخ را نخوانده است، اما "در واقع، این نادرست است."

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما