کد خبر: 609601
تاریخ انتشار :

خشم شدید سعودی‌ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان در بحبوحه بحران اقتصادی +عکس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در نشست شورای اداری صندوق سرمایه‌گذاری عمومی این کشور با ظاهری عجیب حضور یافت که همراه با واکنش های زیادی در رسانه‌ها و نیز شبکه‌های اجتماعی بود.

نوع لباس پوشیدن محمدبن سامان با شال و کت گرانقیمتی که بر تن داشت همزمان با انتشار هشتگ گروه بیکاران در توییتر به دلیل گسترش بیکاری در میان جوانان سعودی خشم کاربران را برانگیخت.

فعالان در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند، کتی که محمد بن سلمان در نشست شورای اداری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی بر تن داشت دارای برند جهانی Franck Namani بود .

فعالان تاکید کردند که قیمت این کت حدود 5400 یورو معادل 24.658.29 ریال سعودی است. در این زمینه صفحه کاربری «به سمت آزادی» در توییتر نوشت: به خدا قسم آیا این شخص به بحران‌های شهروندان، وضعیت بیکاری و کسری بودجه فکر می کند؟

یک کاربر دیگر نیز در توییتر اعلام کرد: اینها آل سعود هستند که اموال عمومی مردم را غارت می‌کنند و مردم روز به روز فقیر تر می‌شوند.

«ترکی الشلهوبی» روزنامه‌نگار معارض سعودی نیز در این زمینه به کسانی که اقدامات بن سلمان را در خودنمایی با اموال مردم ستایش و گمان می کنند که با این کار درجه بن سلمان را بالا میبرند گفت که شما در واقع او را به عنوان یک مدل به تصویر می کشید.

خشم شدید سعودی‌ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان در بحبوحه بحران اقتصادی +عکس

این در حالی است که معترضان به سیاست های رژیم سعودی در شبکه های اجتماعی برای اعتراض به کمبود فرصت های شغلی در داخل کشور نفت خیزی مانند عربستان که همه ثروت آن در انحصار آل سعود قرار گرفته موج بزرگی از اعتراضات را به راه انداختند. آنها گفتند که مقامات آل سعود حقوق جوانان و فارغ‌التحصیلان عربستان را نادیده می‌گیرند.

حزب تجمع ملی عربستان که مخالف سیاست‌های آل سعود است با ابراز نگرانی درباره افزایش نرخ بیکاری در میان جوانان سعودی خواستار محاکمه مسئولان شد.

این حزب با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وعده های مقامات آل سعود با آنچه که در واقعیت انجام می دهند هیچ تطابقی ندارد و این بیانگر شکست رژیم سعودی در پرونده استخدام جوانان و به معنی بی توجهی کامل به رنج ملت است.

در این بیانیه آمده که این سیاست ها موجب بروز بحران های پی‌درپی شده که حتی معیشت روزمره سعودی ها را تحت تاثیر قرار داده است. همه وعده‌های حکومت عربستان صرفاً برای تبلیغات رسانه‌ای جهت جلب توجه غربی ها بوده است. همه این وعده ها تنها برای مهار خشم شهروندان و سرگرم کردن آنها با راه حل‌های موقتی و جزئی است. واقعیت آن است که رژیم سعودی در کاهش نرخ بیکاری به شکل بی سابقه شکست خورده است.

علاوه بر کت جنجالی محمد بن سلمان شالی که ولیعهد سعودی در نشست مذکور بر سر خود انداخته بود نیز جنجال زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرد و فعالان اعلام کردند که قیمت این شال بالغ بر 2 هزار و 800 ریال سعودی است.

موضوع دیگری که موجب جنجال برانگیز شدن شال محمدبن سلمان شد این بود که برخی نقش و نگار روی این شال را تشبیه به شال های قطری و برخی دیگر به شال های یمنی کردند.

فعالان اعلام کردند که این شالی فوق العاده نرم و سبک و بسیار گرم و حاصل کار دست است.

ولیعهد عربستان در جریان سخنرانی خود در نشست شورای صندوق سرمایه‌گذاری‌ عمومی خاطرنشان کرد، این صندوق طی سال‌های آتی برای هدف‌های متعددی فعالیت و تلاش خواهد کرد که مهمترین آن حداقل واریز سالانه 150 میلیارد ریال به اقتصاد داخلی به صورت فزاینده تا سال 2025 و سهیم شدن از طریق شرکت‌های وابسته به آن در تولید ناخالص داخلی غیرنفتی به ارزش 1.2 تریلیون ریال عربستان است.

وی در ادامه افزود، از اهداف دیگر این صندوق این است که تا پایان سال 2025 دارایی آن به چهار تریلیون ریال برسد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم 1.8 میلیون شغل ایجاد کند.

این درحالی است که حساب کاربری به سمت آزادی اظهارات محمد بن سلمان را توهمی بیش ندانست.

البته نوع پوشش و وسایل گران قیمت محمد بن سلمان موضوع جدیدی نیست و اخیرا ماسک و خودوری گران قیمت وی در نشست شورای همکاری خلیج فارس در شهر «العلا» عربستان نیز واکنش بسیاری از کاربران و رسانه ها را برانگیخت.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما