کد خبر: 610855
تاریخ انتشار :

سفر رئیس مجلس به روسیه/ قالیباف فاش کرد: حاوی پیام مهمی هستم

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بدرقه سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و تعدادی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در فرودگاه عازم مسکو شد.

وی پیش از سفر به مسکو برای دیدار با مقامات این کشور طی سخنانی اظهار داشت‌: مقام معظم رهبری همواره بر روابط راهبردی و همکاری مشترک با روسیه تأکید داشتند و براساس همین تأکیدات نیز سفر اول ما به مسکو صورت می‌گیرد.

وی افزود: یکی از برجستگی‌های این سفر نیز این است که حاوی پیام مهمی در همین چارچوب هستیم و خرسند هستم که بگویم که روابط تهران و مسکو در حوزه اقتصادی،‌ دفاعی امنیتی،‌ صنعتی، فناوری، علمی و دانشگاهی بسیار خوب است و همین روابط دو جانبه مخصوصا روابط بین دو پارلمان موجب شده تا روابط میان دو کشور عمق پیدا کند و بسیار تاثیرگذار باشد.

قالیباف گفت:‌ نکته دیگر این است که مشترکات زیادی بین ایران و روسیه در جهان و منطقه وجود دارد که این مشترکات فراوان ما را به این سمت سوق می‌دهد که فرصت‌های مشترک جهانی و منطقه‌ای را در چارچوب تشکیلات مناسب‌تر که به نفع مردم دو کشور،‌ مردم منطقه باشد، بتوانیم پیش ببریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این سفر ما ملاقات با روسای مجلس دوما و سنای روسیه را داریم و همچنین ملاقات‌هایی با مقامات عالی رتبه دولتی داریم که رایزنی در حوزه منطقه و جهانی را در بر می‌گیرد.

گفتنی است؛ قالیباف را در این سفر حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس، بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست رئیس مجلس، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، لوران جاگواریان سفیر روسیه در تهران همراهی می‌کنند.

وی قرار است در این سفر 3 روزه با مقامات پارلمانی و سیاسی روسیه دیدار کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما