کد خبر: 612163
تاریخ انتشار :

رویترز: بایدن به نتانیاهو برای تغییر سیاستش در قبال ایران اطلاعی نداد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرگزاری رویترز بامداد جمعه گزارش داد، جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در نخستین تماس خود با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره تغییر سیاست دولتش در قبال ایران اطلاعی نداد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منابعی به این خبرگزاری گفتند، بایدن در اولین تماس خود مستقیماً به نتانیاهو در مورد تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران اطلاع نداد.

بر اساس این گزارش، واشنگتن در همین حال قبل از اعلام آمادگی برای گفت و گو با تهران در مورد بازگشت به توافق هسته‌ای، رژیم صهیونیستی را مطلع کرد.

چهارشنبه شب نخستین گفت و گوی تلفنی میان رییس جمهوری آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام شد.

آمریکا پنجشنبه شب نیز با عودت ادعای پیشین دونالد ترامپ درباره اعمال تحریم‌های ضدایرانی شورای امنیت و اعلام آمادگی برای شرکت در نشست گروه ۱+۵ و ایران درباره برجام سرانجام اولین سیگنال برجامی را به ایران مخابره کرد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی این کشور برای حضور در نشست گروه ۱+۵ و ایران به منظور بحث درباره مسیر دیپلماسی برنامه هسته‌ای سخن گفت و افزود که ایالات متحده دعوت نماینده اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت.

ایران اخیراً به طرف‌های برجام هشدار داده چنانچه طرف مقابل تعهداتش را تا هفته اول اسفند اجرا نکند، دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است. جمهوری اسلامی در این زمینه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در جریان گذاشته است.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین می‌گوید که هرچه سریع‌تر مذاکرات اعضای برجام و آمریکا آغاز شود تا از وضعیت تاسف بار کنونی خارج شویم بهتر است.

وی در توئیتی تصریح کرد: تمام طرف‌ها باید طبق برجام به تعهدات خود عمل کنند و روند بازگشت به برجام باید به دقت و هماهنگ باشد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما