کد خبر: 612198
تاریخ انتشار :

کواکبیان هم نامزد ریاست جمهوری شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، در مجمع عمومی نوزدهمین کنگره حزب مردم سالاری با حضور ۴۵۰ نفر عضو دارای حق رای از سراسر کشور، ابتدا اعضای شورای مرکزی و هیات داوری از میان ۶۰ داوطلب این حزب انتخاب شدند سپس با رای مستقیم اعضای کنگره و به اتفاق آرا «مصطفی کواکبیان» برای دهمین بار به عنوان دبیرکل این حزب انتخاب شد. کواکبیان طی ۱۸ سال گذشته دبیرکلی حزب مردم‌سالاری را بر عهده داشته است.

در نشست بعد از ظهر حزب مردم‌سالاری پس از تصویب رئوس مهم و محور‌های اساسی قطعنامه این کنگره و تصویب اولویت‌های برنامه سال ۱۴۰۰ اعضای کنگره به تفصیل در مورد مشارکت مشروط حزب مردم‌سالاری در انتخابات ۱۴۰۰ به بحث و بررسی پرداختند. در ابتدا در مورد انتخابات شورا‌ها بحث شد و قرار شد که استان‌ها با هماهنگی اصلاح‌طلبان همان استان لیست انتخاباتی پیشنهادی را پس از تصویب شورای مرکزی منتشر سازند. این حزب همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری پس از تبادل نظر فراوان مقرر کردکه حتما حزب مردم‌سالاری نامزد اختصاصی داشته باشد و به نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان معرفی نماید و در ادامه اعضای مجمع عمومی کنگره نوزدهم با تصویب برخی پیشنهادات و شروط مطرح شده از کواکبیان وی را به عنوان نامزد اختصاصی حزب مردم‌سالاری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰انتخاب کردند.

۳۱ عضو شورای مرکزی (اعضای اصلی) به شرح زیر انتخاب شدند:

۱- مصطفی کواکبیان ۹- علی بختیار ۱۷- همت قلی‌زاده ۲۵- انوشیروان پارسا

۲- انوشیروان محسنی بندپی ۱۰- علی ساری ۱۸- رضا جلالی ۲۶- عباس مزینانی

۳- محمد پازوکی ۱۱- عبدالله حاتمیان ۱۹- عطیه نیک جوانی ۲۷- حمیدرضا شکوهی

۴- ابوالقاسم کواکبیان ۱۲- محبوبه‌یزدی‌فر ۲۰- جواد شرفخانی ۲۸- سیدحسین جعفری

۵- آرش حبیبی ۱۳- محمدرضا کواکبیان ۲۱- محمدرضا حقی ۲۹-، ولی الله درویشی

۶- داریوش قنبری ۱۴- ایرج رضایی ۲۲- احمد زندآور ۳۰- مصطفی موسوی

۷- علی ابراهیمی ۱۵- آذین شرفخانی ۲۳- حسام‌الدین رجبی ۳۱- مرجان بزرگیان

۸- محمد فیضی ۱۶- سمیه حیدری ۲۴- صفرعلی طاهری

مراسم افتتاحیه کنگره نوزدهم که با شعار «تقویت حاکمیت مردم با جمهوریت سوم» صبح روز پنجشنبه با سخنرانی سمیه طهماسبی، علی اکبر گرجی، علی مطهری، احمد مازنی، حسین راغفر و مصطفی کواکبیان آغاز شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما