کد خبر: 612580
تاریخ انتشار :

ماموریت سری به‌دلیل رفتار عجیب نظامیان آلمانی در آمریکا لو رفت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حضور دو نظامی از یگان نیروهای ویژه ارتش آلمان (KSK) در یک بیمارستان ایالات متحده، موجب مظنون شدن مسئولان بیمارستان و تماس آنها با پلیس فدرال شد.

نشریه اشپیگل آلمان امروز (دوشنبه) در این رابطه نوشت: پس از مشارکت یک گروه از نیروهای ویژه آلمان در دوره محرمانه آموزش چتربازی در ایالت آریزونای آمریکا دو نظامی از این یگان به یک بیمارستان محلی رفته و قصد داشتند بفهمند که آیا سربازان آلمانی در آنجا می توانند در صورت بروز حادثه تحت درمان قرار بگیرند یا نه.

به نوشته اشپیگل هر چند چنین بررسی هایی برای موارد اضطراری احتمالی کاملاً طبیعی است، اما در این ماموریت به اصطلاح شناسایی، نظامیان با لباس شخصی به محل رفته و بسیار عجیب عمل کردند. آنها در ابتدا از معرفی خود به کارکنان کلینیک خودداری کرده و به جای ارائه مدرک شناسایی خود، فقط برگه ماموریت ناتو را نشان داده اند.

رفتار این دو نظامی آنقدر در برابر کارکنان بیمارستان مشکوک بوده که آنها با پلیس فدرال آمریکا تماس می گیرند. گفته شده مسئولان این مرکز درمانی از این ترسیدند که این دو اعضای یک گروه شبه نظامی باشند و بخواهند برای حمله به بیمارستان اطلاعات کسب کنند.

پس از حضور نیروهای اف بی آی در این مرکز و تماس با سفارت آلمان برای کسب اطلاعات، کارکنان سفارت نیز نتوانستند وضعیت را روشن کنند زیرا آنها به دلیل محرمانه بودن این ماموریت، از حضور این نظامیان در آمریکا مطلع نبودند. سرانجام تردیدها پس از تماس چندین باره سفارت با مقامات در آلمان رفع شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما