کد خبر: 613192
تاریخ انتشار :

روسیه و سوریه: آمریکا کمک‌های بشردوستانه را به عناصر مسلح می‌دهد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مرکز هماهنگی روسیه و سوریه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای گفت که دولت آمریکا با تحت فشار قرار دادن سازمان ملل، کمک‌های بشردوستانه متعلق به اردوگاه آوارگان «الرکبان» را به تروریست‌های همسو با خود تحویل می‌دهد.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، در این بیانیه آمده است که اردوگاه آوارگان «الرکبان» در خاک اردن و در مجاورت مرز سوریه به پوششی برای آموزش تروریست‌ها از سوی آمریکا تبدیل شده است و کمک‌های بشردوستانه که به این اردوگاه ارسال می‌شود، به دفعات مختلف به دست تروریست‌ها رسیده است.

روسیه و سوریه تأکید کردند که آمریکا مانع بازگشت ساکنان این اردوگاه به خاک سوریه و خانه و شهرهای خود می‌شود و تلاش دارد الرکبان را حفظ کند، امری که مانع بازگشت زندگی عادی در سوریه شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که دولت سوریه آمادگی کامل برای استقبال از آوارگان الرکبان و تأمین امنیت و مایحتاج کامل زندگی آن‌ها را دارد.

مرکز هماهنگی روسیه و سوریه سپس به حملات آمریکا در خاک سوریه اشاره کرد و افزود: «آمریکا در خاک سوریه که دارای حاکمیت است دست به حمله هوایی می‌زند و به اشغالگری ادامه می‌دهد، به خصوص اینکه حتی در یک مورد نیز در مناطق تحت اشغال آمریکا زندگی عادی و امنیت برقرار نشده است.»

این مرکز در بیانیه پیشین خود اعلام کرده بود که افراد مسلح تحت کنترل آمریکا در اردوگاه الرکبان شرایطی را ایجاد می‌کنند که کسانی که تمایلی برای پیوستن به صفوف گروه‌های مسلح ندارند از کمک های غذایی و پزشکی محروم بمانند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما