کد خبر: 615818
تاریخ انتشار :

بیانیه اتحادیه اروپا بعد از نشست امروز در وین

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، انریکه مورا مدیر سیاسی اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رئیس جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام در وین، پس از پایان نشست در بیانیه‌ای مطرح کرد: شرکت کنندگان در جلسه از منظر بازگشت احتمالی آمریکا به برجام، یک ارزیابی کلی از مذاکرات انجام شده در سطوح متعدد از زمان آخرین جلسه کمیسیون مشترک انجام دادند و درباره شیوه‌های اطمینان یافتن از بازگشت به اجرای کامل و موثر آن گفتگو کردند. توضیحاتی درباره فعالیت دو کارگروه تشکیل شده کارشناسان در زمینه لغو تحریم‌ها و اقدامات اجرایی هسته‌ای به کمیسیون مشترک ارائه شد و حاضران در جلسه تبادل نظر‌های سازنده و نتیجه بخش را مورد توجه قرار دادند.
در ادامه این بیانیه آمده است: در پی بیانیه مشترک وزرای امور خارجه برجام در ۲۱ دسامبر، شرکت کنندگان در جلسه بر عزمشان برای پیگیری بیشتر تلاش‌های دیپلماتیک تاکید کردند. هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام تماس‌های جداگانه اش را با شرکای برجام و آمریکا ادامه خواهد داد.
همچنین در این بیانیه مطرح شد: گروه‌های کارشناسان کمیسیون مشترک برجام به فعالیتشان ادامه می‌دهند و موافقت کرده اند که طی هفته بعد دوباره در وین گردهم بیایند.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما