کد خبر: 616832
تاریخ انتشار :

نگرانی اروپا از اقدامات تنش‌زا در جریان نشست وین

قدرت‌های اروپایی نسبت به به خطر انداختن پیشرفت مذاکرات ایران هشدار می دهند. فرانسه، آلمان و انگلیس می‌گویند پیش از توقف گفتگوها به مدت یک هفته پیشرفت‌هایی صورت گرفته است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ایلنا: به گزارش نشنال نیوز، قدرت‌های اروپایی نسبت به به خطر انداختن پیشرفت مذاکرات ایران هشدار می دهند. فرانسه، آلمان و انگلیس می‌گویند پیش از توقف  گفتگوها به مدت یک هفته پیشرفت‌هایی صورت گرفته است

مذاکره کنندگان اروپایی روز چهارشنبه گفتند  که پیشرفت حاصل شده در مذاکرات وین بین قدرت‌های جهانی برای نجات توافق هسته‌ای  با ایران با هرگونه حرکت تنش زا تهدید خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق خارج شد اما مذاکرات در پایتخت اتریش، که به طور غیرمستقیم ایالات متحده را نیز  درگیر می‌کند، بهترین شانس برای احیای مجدد این توافق است. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده مشتاق است در صورت بازگشت تهران به توافق، مجدداً به این توافق نامه بپیوندد.

یک دیپلمات از گروه اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان گفت: "ما مقداری پیشرفت کرده‌ایم اما هنوز راه زیادی باقی مانده است. ما همه طرفها را تشویق می کنیم تا از فرصت دیپلماتیک پیش روی خود استفاده کنند. اقدامات تنش زا توسط هر بازیگری را که می تواند پیشرفت را به خطر بیندازد ، محکوم می کنیم."

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که ایالات متحده و ایران هنوز با توافق فاصله زیادی دارند.

مذاکرات در وین از ابتدای ماه آغاز شد و باید هفته آینده پس از بازگشت دیپلمات‌ها برای رایزنی با دولت‌های خود از سر گرفته شود.

دیپلمات‌های انگلیس، چین، فرانسه، آلمان، ایران و روسیه در هتلی مجلل در وین دیدار کرده‌اند ، در حالی که دیپلمات‌های آمریکایی به طور غیر مستقیم در نشست شرکت می کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما