کد خبر: 620425
تاریخ انتشار :

جلیلی مشکل رییسی در انتخابات می شود

در مقایسه با سال 92 می توان اضافه کرد که سرمایه اجتماعی اصلاحطلبان از بین رفته و تکرار سال 92 غیرممکن است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وی افزود: به نظر من این که  می شود با آقای همتی یا مهرعلیزاده انتخابات را گرم کرد و پایگاه اجتماعی اصلاحطلبان پشت سر اینها می آید، خطا است. سرمایه اجتماعی اصلاحطلبان از بین رفته و این که نامزدهای اصلاحطلبی که پایگاه اجتماعی قوی دارند از فیلتر شورای نگهبان رد نمی شوند. 

وی خاطرنشان کرد : اصلاحطلبان این مشکل را داشتند و هنوز هم دارند. کسانی که می توانند افکار عمومی را تحریک کنند از فیلتر شورای نگهبان رد نمی شوند. مابقی هم مقبولیت عمومی ندارند و گفتمانی را دنبال می کنند که از نظر رای خاکستری یا بدنه اجتماعی اصلاحطلبان، همراهی نمی شود. 

ماندگاری گفت: اشاره شد در 20 روز آینده موجی ایجاد می شود و شاید آقای همتی بالا بیاید، به نظر می رسد آقای همتی مورد تایید اکثریت اصلاحطلبان قرار نمی گیرد و اصلاحطلبان نمی خواهند فعالیت جدی داشته باشند و حداکثر با 2-3 میلیون رای کنار می کشد. در اصولگرایان 5 نفر باقی مانده اند. 

او افزود: مشکل اینجاست که بر اساس نظرسنجی ها مشارکت پایین است و حداکثر 50 درصد خواهد بود که حدود 25 میلیون نفر است و مثلا رئیس جمهوری با 10 میلیون رای خواهیم داشت و برای برنامه های آینده شان هم شایسته و زیبا نیست. 

ماندگاری گفت : پیش بینی می کنم اصولگرایان در مناظره ها حرف می زنند و به نفع آقای رییسی  کنار می روند و حداکثر یک نفر به عنوان زاپاس می مانند که حداکثر 500 هزار رای از او کم می کند. 

وی ادامه داد: بیشترین مشکل اصولگرایان آقای جلیلی است. بودن او به خاطر آقای لاریجانی بود و الان دیگر آقای لاریجانی نیست و ماندن او ممکن است مشکل ساز شود. پیروزی آقای رئیسی برای اصولگرایان مهم است و برای وجاهت نظام این قضیه حیاتی است، آقای جلیلی هم روزهای آخر به نفع او کنار می رود. اگر آرای او شکسته شود و حداکثر 12 میلیون رای بیاورد اصلا صورت خوبی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما