کد خبر: 616644
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

چرایی عبور شورای وحدت از لاریجانی

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: با توجه به عملکرد ضعیف دولت و نگاه منفی جامعه نسبت به جریان اصلاحات، اقبال به سمت اصولگرایان خیلی بیشتر است بنابراین هر نامزدی منتخب جریان اصولگرا باشد پیروز انتخابات می شود فارغ از اینکه جریان اصلاح طلب بخواهد چه کسی را به عنوان نامزد خود معرفی کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات روندی جدی به خود گرفته است و هرچه می گذرد آرایش نامزدها شکل شفاف تری به خود می گیرد.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با نامه نیوز درباره چرایی نبودن اسم علی لاریجانی در جمع 10 نامزد مورد بررسی شورای وحدت گفت: این مسئله نشان می دهد که آقای لاریجانی قصد کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری را ندارد، به همین دلیل شورای وحدت نام او را در بین نامزدهای مورد بررسی خود نیاورد.

وی افزود: لاریجانی به طور کلی جزء نیروهای اصولگرا هست. اقوال مختلفی بود، بر این اساس او اعلام کرد که نمی‌خواهد کاندیدا شود. آقای لاریجانی اگر قصد کاندیداتوری داشت قطعا جزء لیست شورای وحدت قرار می گرفت. به نظرم نیامدن او به صحنه انتخابات دلیل آن بود که جزء 10 نامزد مدنظر شورای وحدت قرار نگرفت.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: از مجموع صحبت هایی که در اردوگاه اصولگرایان و شورای وحدت است، بر می آید که رویکرد و علاقمندی به آقای رئیسی بیشتر از سایرین است. اگر چنین اتفاقی بیفتد و تصمیم آن شود که آقای رئیسی تنها کاندیدای جریان اصولگرا باشد، این مسئله شانس انتخاب ایشان را نسبت به سایرین بیشتر می کند.

وی افزود: البته با وجود انتخاب آقای رئیسی به عنوان نامزد جریان اصولگرا، شاید در عرصه انتخابات نامزدهای اصولگرای دیگری باشند که همچنان بخواهند بمانند و با منتخب نهایی شورای وحدت رقابت کنند، ایرادی هم ندارد چون با توجه به نگاه جامعه، شانس آقای رئیسی بیش از سایرین خواهد بود.

پورمختار در پاسخ به این سئوال که اگر سیدابراهیم رئیسی نیاید چه کسی بیشترین شانس را دارد که نامزد جریان اصولگرا شود؟ بیان کرد: از حالا نمی توان پیش بینی کرد. همه در حال تلاش هستند و برنامه های متنوع و متعددی را هم دارند ارائه می کنند اما به نظر می رسد شانس آقای قالیباف به عنوان گزینه بعدی از سایر گزینه ها بیشتر باشد.

وی با اشاره به وضعیت جریان اصلاحات افزود: این جریان به شدت دچار تشتت است. اصلاح طلبان مشکلات امروزشان را از چشم دولت روحانی می بینند. بعد از ماجرایی که برای سیدحسن خمینی پیش آمد، جو جریان اصلاحات به سمت آقای ظریف رفته است، حالا اگر آقای ظریف روی حرفش نباشد که گفته بود «به هیچ عنوان نخواهم آمد»، او می تواند گزینه نهایی جریان محسوب شود.

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: آقای پزشکیان هم گفته تا آخر در صحنه انتخابات می ماند و می تواند گزینه مناسبی برای جریان اصلاحات باشد. در مجموع با توجه به عملکرد ضعیف دولت و نگاه منفی جامعه نسبت به جریان اصلاحات، اقبال به سمت اصولگرایان خیلی بیشتر است بنابراین هر نامزدی منتخب جریان اصولگرا باشد پیروز انتخابات می شود فارغ  از اینکه جریان اصلاح طلب بخواهد چه کسی را به عنوان نامزد خود معرفی کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما