کد خبر: 630253
تاریخ انتشار :

بازگشایی محتاطانه مدارسِ جاکارتا پس از موج شدید کرونا

مقامات محلی جاکارتا، پایتخت اندونزی امروز (دوشنبه) از بازگشایی بیش از ۶۰۰ مدرسه در این شهر خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 با تسهیل محدودیت های کرونایی پس از کاهش موج اخیر شیوع کووید ۱۹ در جاکارتا، بیش از ۶۰۰ مدرسه در این شهر بازگشایی شدند و این در حالی است که یک اتحادیه معلمان نسبت به شیوع خوشه ایِ سویه بسیار مسری دلتا در کلاس های درس هشدار داده است.

به گفته مقامات محلی، در حال حاضر میزان شیوع کووید ۱۹ در شهر جاکارتا نسبت به اوج شیوع این ویروس در ماه گذشته که اندونزی را به کانون همه گیری کروناویروس در آسیا تبدیل کرده بود، کاهش یافته است.

بر اساس آمار رسمی، در مجموع بیش از چهار میلیون مورد ابتلا به کووید ۱۹ و ۱۳۱هزار مورد فوتی ناشی از ابتلا به این ویروس در اندونزی گزارش شده است.

آنیس باسودان، فرماندار جاکارتا گفت: ۶۱۰ مدرسه از ۱۰ هزار مدرسه ای که از نظر مراقبت های بهداشتی مربوط به کروناویروس ایمن به نظر می رسند با ۵۰ درصد ظرفیت خود باز شده اند.

وی افزود که واکسیناسیون دانش آموزان برای حضور در مدارس اجباری نیست گرچه در این شهر ۹۱ درصد از کودکان ۱۲ تا ۱۸ ساله و ۸۵ درصد از مربیان و معلمان به طور کامل واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند که در مجموع می توان گفت نزدیک به ۷۰ درصد از جمعیت ۱۰ میلیون نفری جاکارتا واکسینه شده اند.

وزیر آموزش و پرورش اندونزی نیز هفته گذشته خواستار تسریع در روند بازگشایی مدارس به منظور جبران نواقص و خسارات آموزش های مجازی بود.

به گزارش رویترز، در اندونزی حدود یک درصد از مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ و ۱۳ درصد موارد ابتلا به این ویروس را کودکان تشکیل می دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما