کد خبر: 634277
تاریخ انتشار :

43 هزار دانش‌آموز واکسینه شدند / افزایش مراکز واکسیناسیون دانش‌آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: تاکنون 43 هزار دانش‌آموز در استان اردبیل با مراجعه به پایگاه‌های تجمیعی و مراکز جامع بهداشتی اقدام به تزریق واکسن کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

احمد ناصری روز چهارشنبه 14 مهرماه در جریان بازدید مشترک با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان در اردبیل اظهار کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان در گروه سنی 12 تا 18 ساله از هفته گذشته آغاز شده و به تدریج با هماهنگی مدیران مدارس و اولیای دانش‌آموزان، تزریق واکسن برای دانش‌آموزان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: جمعیت هدفی که در این طرح‌ حضور پیدا می‌کنند دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه هستند که در مجموع 124 هزار دانش‌آموز را در استان شامل می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: تزریق دز اول با سرعت در حال انجام است و تاکنون 43 هزار دانش‌آموز واکسینه شده و انتظار می‌رود تا 10 روز آینده تزریق دز اول برای دانش‌آموزان به اتمام برسد.

ناصری هدف‌گذاری انجام شده را نیمه اول آبان ماه برای تکمیل واکسیناسیون دانش‌آموزان و ایمن‌سازی 95 درصدی این گروه سنی اعلام کرد و افزود: قرار شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی با افزایش چهار مرکز موجود تزریق واکسن در اردبیل این مراکز دو تا سه برابر افزایش پیدا کند تا دانش‌آموزان به همراه اولیا و مدیران مدارس در نزدیکترین مراکز تزریق واکسن حاضر شده و این کار به سرعت انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از طریق مدیران مدارس زمانبندی خاص برای تزریق واکسن دانش‌آموزان در مدارس در نظر گرفته شده که امیدواریم در موعد مقرر دانش‌آموزان با حضور در مراکز نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند تا مشکلی در این فرآیند به وجود نیاید.

ناصری در مورد واکسیناسیون معلمان نیز اضافه کرد: بیش از 85 درصد معلمان دز اول و دوم واکسن خود را دریافت کردند و کار واکسیناسیون مابقی معلمان و کادر مدارس در حال انجام است که امیدواریم تا 10 روز آینده تا پایان مهرماه به ظرفیت 95 درصد واکسیناسیون معلمان دست پیدا کنیم.

در این بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز از آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی برای تزریق واکسن به دانش‌آموزان خبر داد و بیان کرد: با دستورالعمل ابلاغی قرار است دانش‌آموزان به نزدیکترین مراکز جامع سلامت و یا تجمیعی مراجعه کرده و تزریق واکسن خود را انجام دهند.

شهرام حبیب‌زاده ادامه داد: تلاشمان بر این است تا 15 آبان با ایمن‌سازی 95 درصدی دانش‌آموزان و معلمان شاهد آغاز تحصیل حضوری دانش‌آموزان در مدارس باشیم که در این زمینه همکاری خوب آموزش و پرورش، سپاه و بسیج را شاهد هستیم.

وی به کاهش آمار مبتلایان و بستری بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تعداد بستری‌های کرونا در استان به کمتر از 38 نفر و فوتی‌ها نیز به کمتر از چهار نفر رسیده که همچنان سعی بر این است تا با حذف محدودیت سنین در تزریق واکسن، همه گروه‌ها مشمول این طرح فراگیر قرار گیرند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما