کد خبر: 611411
تاریخ انتشار :

وزیر ورزش: تعداد سمن‌های حوزه جوانان در ۷.۵ سال اخیر ۴۰ برابر شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز جمعه در دیدار با اعضای مجمع جوانان و تعدادی از روسای هیات‌های ورزشی گلستان در سرسرای استانداری اظهار داشت: افزایش این سمن ها نشان دهنده توجه ویژه دولت و وزارت ورزش و جوانان به حوزه جوانان است.

وی با بیان این که سمن‌ها حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند و می‌توانند ایده، نظر و انتقادات خود را با مسوولان در میان بگذارند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل توجه وزارت ورزش و جوانان به سمن ها فعالیت برخی از این سازمان های مردم نهاد در مسیر تربیت مدیران عالی رتبه برای تصدی‌گری و مسوولیت های مهم کشوری است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از آنجایی که بودجه و اعتبارات وزارتخانه جوابگوی نیاز سمن‌ها و هیات‌های ورزشی نیست، بهتر است صنایع و فعالان بخش اقتصادی برای حفظ نقش خود در جامعه از تیم‌ها و سمن‌های مردمی حمایت کنند.

سلطانی‌فر به اعتبارات فدراسیون های ورزشی اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه ۵۰ فدراسیون ورزشی سالانه به طور متوسط ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دارند؛ برنامه‌های فدراسیون ها به طور کامل اجرا نمی شود و بر همین اساس معتقدیم قانون اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی نیازمند اصلاح اساسی است.

وی در این جلسه قول پیگیری مطالبات و بررسی مشکلات جوانان گلستان، موضوعات مربوط به سوارکاری، احداث سالن ۶ هزار نفری گرگان و اتمام ساخت ساختمان اداره کل ورزش و جوانان را ارائه داد.

هادی حق شناس استاندار گلستان نیز در این جلسه گفت: باوجود تاثیر کرونا همانطور که سال گذشته نرخ بیکاری استان تک رقمی شد، امسال در شرایط کرونایی نیز شاهد تک رقمی شدن نرخ بیکاری گلستان بودیم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما