کد خبر: 620771
تاریخ انتشار :

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور مطلوب نیست

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد کرونا گفت: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور طبق آخرین گزارش‌ها مطلوب نیست و انتظار بر این است که وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ارتقاء یابد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در هفتاد و یکمین جلسه کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به این امر که تلاش همه دستگاه‌های درگیر در امر مبارزه با کرونا، جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری در سراسر کشور است، گفت: خوشبختانه با تلاش همه دستگاه‌ها موفق به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده‌ایم.

وی با تشریح این موضوع که باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را کماکان به عنوان موثرترین راهکار در کنترل و مهار بیماری در نظر بگیریم، گفت: انتظار بر این است که وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ارتقاء یابد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان این مسئله که تجربه بیماری طی ۱۵ ماه اخیر نشان داده که سهل‌انگاری و عادی‌انگاری باعث شیوع بیماری در کشور شده است.

ذوالفقاری در این خصوص گفت: باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه‌کن کردن بیماری در کشور استفاده کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان در مهار موج چهارم بیماری گفت: انصافا در موج چهارم کادر درمان خوش درخشیدند و ضرورت دارد همه دستگاه‌ها و البته مردم عزیز کشورمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه فراگیری دوباره بیماری را در کشور ندهیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر احتمال ورود به پیک پنجم بیماری گفت: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور  طبق آخرین گزارش‌ها مطلوب نیست و انتظار بر این است که وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ارتقاء یابد.

موضوع نقض قرنطینه بیماران کرونا از دیگر محورهای مورد اشاره معاون امنیتی وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود ۲۲ درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته‌اند و لازم است در این خصوص با محوریت وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده شود.

ذوالفقاری با اشاره به این نکته که در موضوع نقض قرنطینه نباید صرفاً به جریمه اکتفا کرد، گفت: اطلاع‌رسانی مناسب در این موضوع ضروری است و از این جهت، ارسال پیامک سریع به ناقضین قرنطینه از سوی وزارت بهداشت باید به صورت هدفمند اجرا شود تا ناقض متوجه جدیت کار شود.

منبع: تسنیم

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما