کد خبر: 628151
تاریخ انتشار :

بهترین انرژی زاهای طبیعی برای بهبود یافتگان کرونا

خانم دکتر لیلا شیربیگی در برنامه تلویزیونی با تأکید بر استفاده از انرژی زا های طبیعی برای افراد بهبود یافته از کرونا گفت: خیلی از اوقات ممکن است شش تا هفت هفته از بیماری گذشته و علامت های کرونا کاملا از بین رفته باشد، اما همچنان افراد با ضعف و بی حالی درگیر بوده و کسل باشند، این نشانه ها دقیقا از اولین افرادی که کرونا گرفتند تا امروز در بیماران بهبود یافته رایج و همچنان مشاهده می شود که گاهی حتی پس از ماه ها افراد هنوز انرژی گذشته را به بدنشان بازنگشته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وی گفت: ما به این افراد جلاب زعفران را پیشنهاد می کنیم، شربتی که خودشان می توانند به سادگی در منزل تهیه کنند، برای تهیه این شربت باید به اندازه یک لیتر آب و 300 گرم نبات شربت قند را درست کرده و آن را بگذارند تا غلیظ شود پس از آن یک لیتر گلاب خیلی غلیظ دو آتشه را اضافه کنند و بگذارند جوشیده تا به نصف برسد، سپس زیر ظرف را خاموش کرده و به این مخلوط چهار و نیم گرم یعنی تقریبا یک مثقال زعفران را اضافه کنند، چون زعفران نیازی به جوشیدن ندارد، این نوشیدنی همان شربت جلاب است.

این پزشک متخصص همچنین یادآور شد: البته افراد نباید آن را با همین غلظت بخورند بلکه بر اساس ذائقه شان می توانند این شربت را با آب خنک میل کنند، البته زعفران برای آن دسته از افرادی که طپش قلب دارند یا دارو های قلبی و ضد آریتمی استفاده می کنند خیلی خوب نیست، در واقع این نوشیدنی مناسب افرادی است که کرونا گرفتند و مشکلات قلبی ندارند.

دکتر شیربیگی افزود: نکته دیگر اینکه می توانند به این نوشیدنی یک قاشق مرباخوری تخم شربتی یا بالنگو اضافه کرده و آن را جرعه جرعه میل کنند، نه اینکه شربت را سریع بخورند، این جرعه جرعه خوردن باعث می شود ظرف یکی دو ساعت انرژی شان بالا بیاید.

وی با اشاره به اینکه پس شربت جلاب طبی که بر پایه زعفران، گلاب و تخم بالنگو است می تواند نوشیدنی مناسبی برای افراد بهبود یافته از کرونا و همچنین تمام افرادی باشد که دچار ضعف و بی حالی هستند و دوره نقاهت از بیماری را طی می کنند، افزود: از ویژگی های تخم بالنگو این است که هم در گرما عطش را کم می کند و هم اینکه طپش قلب را کاهش می دهد.

این متخصص طب ایرانی نیز تأکید کرد: همچنین انجیر خشک و گردو از دیگر انرژی زا های طبیعی است که می تواند انرژی از دست رفته را به بدن بازگرداند، هفت انجیر خشک و 10 عدد گردو می تواند همه قوای بدن را افزایش دهد، در واقع به جای استفاده از این همه مولتی ویتامین می توانیم از این خوراکی بسیار مقوی بهره ببریم.

وی نیز استفاده از پالوده سیب، عسل و گلاب را پیشنهاد کرد و گفت: این معجون نیز یکی دیگر از انرژی زا های طبیعی است که افراد می توانند به عنوان یک انرژی زای طبیعی روزانه از آن استفاده کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما