کد خبر: 642213
تاریخ انتشار :

زنانه‌شدن مصرف سیگار

اگر زمانی سیگارکشیدن برای زنان امری زشت و قبیح تلقی می‌شد، در دوران معاصر سیگار کشیدن معناهای دیگری همچون نماد روشنفکری، جذابیت، قدرت و مواردی از این دست یافته که گویی متفاوت و حتی متضاد با ارزش‌های سنتی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

طبق گزارش جنسیتی سازمان جهانی بهداشت در مورد سیگار، در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰ میلیون نفر از یک میلیارد سیگاری در جهان را زنان تشکیل می‌دهند و نکته حائز اهمیت اینکه صنعت تنباکو در جهان با توجه به اینکه بازار خود را در میان مردان پیدا کرده با تغییر مسیر برای افزایش وسعت بازار خود، زنان را به شدت هدف قرار داده است.

سیدحسن موسوی‌چلک، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران:سیگار کشیدن به دلایل مختلفی می‌تواند انجام شود که از جمله آن، اموری مثل ابراز وجود، سرگرمی، کنجکاوی، ژست و تسکین است. همچنین استعمال سیگار می‌تواند به دلیل رقابت با مردان یا بیماری‌ها و مشکلات متعدد، زمینه‌های خانوادگی، ارتباط با دوستان و... انجام شود.

تولید و فروش سیگار یک اقتصاد قوی دارد؛ به همین دلیل است که گاه می‌بینیم شکلش را تغییر می‌دهند؛ خلاقیت‌های مختلف در این زمینه را بکار می‌گیرند تا سیگار جذابیت خود را داشته باشد زیرا اقتصاد سیگار اقتصاد قابل توجهی در جهان و در کشور ماست./ ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما