کد خبر: 619458
تاریخ انتشار :

محمود صادقی: خاتمی تدارکچی دولتش نبود

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت آقای خاتمی نمونه‌ای است که رئیس جمهور تداکارتچی نیست و کاملا مشهود است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت آقای خاتمی نمونه‌ای است که رئیس جمهور تداکارتچی نیست و کاملا مشهود است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جمهوری برای سهیم کردن مردم در قدرت تشکیل شد؛ برخلاف دوره مشروطه و زمان شاهنشاهی، ولی فقیه شخص حقیقی نیست و حقوقی است و هیچ مقامی مستقل از رای مردم نیست.

محمود صادقی در نشست «دانشگاه و انتخابات» درباره این‌که چرا منافع ملی را نمی‌شناسیم، گفت: اساسا منافع ملی را تعریف نمی‌کنیم ونسبت‌هایش را مشخص نمی‌کنیم، ما فردگرا هستیم و جدیدا هم فردگرا‌تر شدیم.

وی ادامه داد: جمهوری برای سهیم کردن مردم در قدرت تشکیل شد؛ برخلاف دوره مشروطه و زمان شاهنشاهی، ولی فقیه شخص حقیقی نیست و حقوقی است و هیچ مقامی مستقل از رای مردم نیست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: البته تلقی‌های وجود دارد که شخص محوری در بعضی از احکام وجود دارد مانند ستاد اجرایی، درحالی که این اقتضای جمهوری اسلامی نیست و این یک انحراف است و ما نهاد‌های داریم که خارج از وظیفه عمل می‌کند.

وی بیان کرد: رهبری که رکن نظام است و اجرای قانون نباید منوط به فردی باشد که نظارت بر حسن اجرای قانون باشد.

صادقی درباره این گفته می‌شود رئیس جمهور تدارکارتچی است، گفت: نمی‌دانم کی این اصطلاح گفته شد، اتفاقا دولت آقای خاتمی نمونه‌ای است که رئیس جمهور تداکارتچی نیست و کاملا مشهود است.

وی تاکید کرد: دولت خاتمی با دولت دوره بعدش کاملا تفاوت دارد. حتی همین دولت روحانی با تمام نقد‌ها کار بزرگ انجام داد و ۶ قطعنامه بالای سر ما بود و از حالت بحران خارج شدیم. من هم معتقدم دولت اگر توانمند باشد و در مقابل مردم پاسخگو باشد و شفافیت را از خودش شروع کند کار بزرگ انجام داده است.

وی تاکید کرد: بخش ناکارآمدی و فساد در خود قوه مجریه است و اگر پاسخ دهد، از فساد جلوگیری خواهد شد. مهم‌تر از اشخاص برنامه‌ها است امروز در آستانه نوشتن برنامه هفتم هستیم دولت باید پاسخگو باشد.

منبع: جماران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما