کد خبر: 621846
تاریخ انتشار :

با خوردن این میوه از شر دیابت خلاص شوید

، تا زمانی‌که سطح قند خون را حفظ کنید، دیابت نوع ۲ تقریبا منتفی خواهد بود. ثابت شده است که برخی میوه‌ها سطح خون را تثبیت می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

 

دیابت نوع ۲، یک بیماری مزمن است که در آن سطح قند خون مدام افزایش می‌یابد و مستلزم کشف راه‌های آسان جهت حفظ ثبات آن است.

قند خون یا گلوکز به‌عنوان قند اصلی موجود در خون شناخته می‌شود. بدن از راه غذا خوردن که برای انرژی و مواد مغذی لازم است، قند خون دریافت می‌کند.

قند خون بالا می‌تواند به عروق خونی که اندام‌های حیاتی را تأمین می‌کنند، آسیب بزند. پانکراس، یکی از اعضای موجود در ناحیه شکم، معمولاً موظف به ترشح انسولین جهت تنظیم سطح قند خون است. در صورت ابتلا به دیابت نوع ۲، پانکراس نمی‌تواند انسولین کافی جهت تنظیم قند خون را تأمین کند. افراد دیابتی نیز به‌طور نامتناسب در معرض خطر افزایش سطح قند خون قرار دارند.

روش‌هایی وجود دارند که به وسیله آن‌ها می‌توان با تصمیم‌گیری‌های غذایی سالم، سطح قند خون را کاهش داد.

شواهد نشان می‌دهند که برخی از مواد مغذی، دارای خاصیت کاهش قند خون هستند که مهم‌ترین آن‌ها میوه بلوبری است. تحقیقات نشان می‌دهند که بلوبری، یک داروی گیاهی رایج است که جهت کاهش سطح قند خون در افراد دیابتی نوع ۲ استفاده می‌شود.

بر اساس یک مطالعه، عصاره بلوبری (حاوی معادل ۵۰ گرم میوه تازه) میزان قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ را به‌طور مؤثرتری نسبت به دارو‌های مسکن کاهش می‌دهد.

مطالعه دیگری به مدت ۸ هفته، نشان داد که یک برنامه غذایی غنی از بلوبری تازه، ترشح انسولین را در بزرگسالان مبتلا به سندرم متابولیک (گروهی از شرایط که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند) بالا می‌برد.

کارشناسان معتقد هستند که بلوبری، مشابه برخی از دارو‌های کاهش‌دهنده قند خون، از اختلال و جذب کربوهیدرات در روده، جلوگیری می‌کند.

مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان می‌دهند که آنتوسیانین موجود در بلوبری نیز می‌تواند ترشح انسولین را تحریک کند. علاوه بر کاهش مصرف کربوهیدرات و افزودن بلوبری به برنامه غذایی، باید دست کم ۲ ساعت و نیم در هفته، فعالیت داشته باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما