کد خبر: 616819
تاریخ انتشار :

قیمت پراید | قیمت پراید امروز | قیمت پراید در بازار | قیمت پراید در سایت دیوار

قیمت پراید امروز 6 مهر 1400 + جدول قیمت

در جدول زیر قیمت روز انواع پراید، تیبا، کوییک و ساینا در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید.

قیمت پراید دوباره تغییر کرده است.طبق آخرین اخبار از بازار خودرو قیمت پراید روند روبه افزایشی داشته است.در روزهای اخیر قیمت پراید تغییرات تازه ای داشته است.این چندمین بار است که قیمت پراید از سال گذشته تاکنون روند افزایشی به خود می گیرد.آخرین خبرهای مرتبط با قیمت پراید را با ما بخوانید.

قیمت پراید امروز 6 مهر 1400

قیمت پراید ۱۱۱ به ۱۵۲ میلیون تومان، قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۷ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۲ به ۱۳۱ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید

 

قیمت روز پراید در بازار آزاد را مشاهده می کنید.

قیمت پراید

قیمت پراید امروز 3 مهر 1400

قیمت پراید

 

تاثیر قانون واردات خودرو بر قیمت پراید

فعالان بازار می‌گویند چنانچه کاهش قیمت ارز تداوم داشته باشد و مصوبه اخیر مجلس به سرعت اجرا شود قیمت خودروهای خارجی در کف بازار نصف می‌شود.

در شرایط فعلی که بازار آزاد شرایط مطلوبی ندارد، متاسفانه در زمینه قیمت‌ گذاری خودروها در کارخانه نیز چندان موفق عمل نمی‌شود. قیمت‌ گذاری خودروهای داخلی طی سال ‎های اخیر با بحث ‎ها و چالش‌های فراوانی مواجه بوده است.

از طرف دیگر افسار قیمت‌گذاری خودروهای خارجی نیز رها شده است و خودروسازان امید دارند تا دولت سیزدهم سرانجام مجوز آزادسازی قیمت خودرو را صادر نماید. این عوامل در کنار موضوع مهم سرنوشت برجام و تحریم‌ها می‌تواند سرنوشت بازار خودرو کشورمان را به کلی تغییر دهد و دامنه نوسانی از رکورد کاهشی تا جهش و افزایش قیمت‌ها را ظرف شش ماه آتی رقم بزند.

طی روزهای اخیر تعداد آگهی فروش خودروهای وارداتی در وب سایت های خرید و فروش خودرو زیاد شده است. برخی خریداران معتقدند با آزادسازی احتمالی واردات خودرو، حباب قیمت خودروهای خارجی شکسته می‌شود. حتی برخی منتظر ریزش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت خودرو هستند. اما نصف شدن قیمت خودروهای خارجی واقعی است؟

فعالان بازار می‌گویند چنانچه کاهش قیمت ارز تداوم داشته باشد و مصوبه اخیر مجلس به سرعت اجرا شود قیمت خودروهای خارجی در کف بازار نصف می‌شود.

در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی از جمله قیمت پراید تغییر محسوسی ندارد و گاه با تغییر اندکی در طی چند روز، باز به قیمت های قبلی باز می گردد.

استارت ریزش قیمت پراید / طرح واردات کار خود را کرد

قیمت تمام مدل های پراید با افت مواجه شد. طرح واردات خودرو باعث شده که قیمت خودروهای داخلی نیز تحت تاثیر قرار گیرد. این در شرایطی است که هنوز این طرح منتظر تایید شورای نگهبان است.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید که به صورت صفر کیلومتر می‌توانید بخرید حدود ۱۳۰ میلیون تومان قیمت دارد. گران ترین مدل نیز پراید وانت ۱۵۱ پلاس است که با قیمتی در حدود ۱۵۹ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

کاهش قیمت پراید و پژو / قیمت خودرو در بازار

در بازار روز شنبه با توجه به سیگنال‌هایی که از آزادسازی واردات خودرو به بازار خودرو داده شد قیمت خودروهای داخلی با کاهش قیمت همراه شد. قیمت تعداد زیادی از خودروها همچون پراید، پژو و دنا کاهشی بود.

 روز شنبه قیمت خودرو داخلی با کاهش قیمت همراه بود و تعداد زیادی از خودروها با کاهش قیمت همراه بودند.

قیمت پراید ۱۱۱ به ۱۵۲ میلیون تومان، قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۷ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ به ۱۳۱ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار به ۳۰۵ میلیون تومان و خودرو ۲۰۷ دنده‌ای به ۳۵۰ میلیون تومان رسید. تعدادی از خودروهای گروه پژو پارس در روز شنبه کاهش قیمت یک تا سه میلیون تومانی را ثبت کردند.

تیبا هاچ بک ۱۵۹ میلیون تومان و تیبا صندوقدار ۱۴۱ میلیون تومان ثبت شد. خودروهای دنا معمولی و دنا پلاس دنده‌ای با کاهش قیمت دو تا سه میلیون تومانی همراه بودند.

همسو با خبر واردات خودروهای خارجی، انتظار می‌رود قیمت برخی خودروهای ایرانی و مونتاژی ارزان شود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار هنوز نسبت به طرح ساماندهی خودرو واکنش نشان نداده است.

قیمت پراید

اما آیا می‌توان انتظار داشت که قیمت خودروهای داخلی ارزان شود؟ فربد زاوه، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: صرف تصویب طرح آزادسازی واردات خودرو، قیمت خودروهای داخلی ارزان نمی‌شود. چون نه قیمت ارز کاهش یافته و نه هزینه‌های سربار تولید تغییری کرده است. اما اگر از یک طرف واردات خودرو افزایش پیدا کند و از طرف دیگر عرضه خودروهای داخلی افزایش پیدا کند ممکن است وضعیت بازار تنظیم و خودروهای داخلی در بازار آزاد اندکی ارزان شود.

قیمت خودروهای خارجی نصف می‌شود؟

آیا با آزادسازی واردات قیمت خودروهای خارجی ممکن است نصف شود؟ زاوه به تجارت‌نیوز گفت: با اجرای طرح واردات، عرضه خودروهایی که در پارکینگ دپو شده بود به بازار بیشتر می‌شود. همین مساله اثر روانی در بازار خودروهای خارجی دارد. البته پیش‌بینی می‌شود خودروهای لوکس در فروردین ماه ۱۴۰۱ حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته باشند.

زاوه توضیح داد: هنوز در طرح ساماندهی بازار خودرو تبصره مربوط به دخالت شورای رقابت حذف نشده است. چنانچه این تبصره حذف شود یا دخالت دولت در واردات خودروهای خارجی کمرنگ شود، ممکن است سال آینده خودروهای خارجی بیش از ۵۰ درصد ارزان شوند.

قیمت پراید کاهش یافت

قیمت پراید هر روزه در حال تغییر است و این تغییر قیمت پراید برای مردم بسیار ناخوشایند است.

قیمت کارخانه‌ای خودرو‌های سایپا با بازار فاصله‌ای ۳۰ تا ۵۰ درصدی دارد. کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که این تفاوت قیمتی به علت عرضه کم و تقاضای بالای موجود در سطح این بازار است.

با این وجود در حال حاضر خودروی ساینا با قیمت مصوب ۹۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان به مشتریان سایپا عرضه می‌شود، اما قیمت خودرو در بازار آزاد در حال حاضر به ۱۶۰ میلیون تومان رسیده است.    

همچنین تیبا و تیبا ۲ با قیمت مصوب ۸۷ میلیون و ۷۵ هزار تومان و ۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان در بازار آزاد به ترتیب با قیمت ۱۴۸ میلیون تومان و ۱۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

البته کمترین تفاوت خودرو قیمت میان شرکت سایپا و بازار متعلق به کوییک دنده‌ای است. این محصول در شرکت سایپا با قیمت ۱۳۰ میلیون و ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود و در بازار هم قیمت ۱۷۴ میلیون تومانی دارد.

در این میان مدل‌های پرطرفدار پراید با وجود توقف تولید، همچنان مشتریان پروپا قرص خودشان را دارند. به شکلی که قیمت سایپا ۱۱۱ در بازار به ۱۵۵ میلیون تومان رسیده است. دو مدل سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ هم در بازار به ترتیب به قیمت ۱۳۹ و ۱۳۳ میلیون تومان عرضه می‌شوند.

در بازار امروز قیمت خودرو‌های سایپا تغییرات قابل توجهی را به ثبت رساندند. اما در معاملات امروز محصولات داخلی سایپا، آریو دنده‌ای با ۱۸ میلیون تومان بیشترین و سایپا ۱۳۲ با یک میلیون تومان کمترین رشد قیمتی را تجربه کردند. در این میان برخی محصولات سایپا همچون تیبا ۲ پلاس با افت قیمت یک میلیون تومانی مواجه شدند.

قیمت جدید پراید اعلام شد (۲۴ شهریور)

پراید صفر هاچ بک در بازار با قیمت ۱۵۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

در حال حاضر ارزان ترین مدل پراید صفر را می‌توانید با قیمت حدود ۱۳۱ میلیون تومان خریداری کنید. قیمت پراید وانت نیز به قیمت ۱۵۳ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع پراید صفر در بازار به صورت جدول آورده شده است.

قیمت پراید

قیمت پراید کارکرده در بازار + جدول

در جدول زیر قیمت روز انواع پراید کارکرده در بازار آزاد را مشاهده می‌کنید

قیمت پراید

تنها چاره ریزش شدید قیمت خودرو در بازار

بازار خودرو منتظر طرح جدید مجلس و دولت برای واردات خودرو است. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو بابل می‌گوید: قدرت خرید برای خودروهای خارجی وجود ندارد. چنانچه واردات خودرو آزاد شود، قیمت انواع خودرو در روزهای پایانی تابستان کاهش چشمگیری دارد.

هر چند با طرح اخیر مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو انتظار می‌رفت خودرو در بازار ایران ارزان شود اما این بار نوسان قیمت دلار اجازه ارزانی را نداد. فعالان بازار می‌گویند طرح آزادسازی واردات خودرو نه تنها در بازار واکنشی نداشته بلکه با رها شدن فنر ارز قیمت خودروها ساعتی افزایش پیدا کرده است.

قیمت+خودرو

بررسی‌ها نشان می‌دهد در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور پراید، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ دوباره گران شدند! به عنوان مثال قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۹ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۵۳ میلیون تومان معامله شده است و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰ هم با قیمت ۴۳۵ میلیون تومان فروخته شد.

چرا خودرو گران شد؟

علت گران شدن این خودروها چیست؟ در حال حاضر پراید ارزان‌ترین خودرو بازار ایران است. فعالان بازار می‌گویند علت افزایش قیمت پراید توقف تولید آن است. نمایشگاه‌داران معتقدند برخی دهک‌های جامعه با اندک پس اندازی که دارند فقط توان خرید این مدل خودرو را دارند. بنابراین با توجه به تقاضایی که وجود دارد افزایش قیمت آن دور از انتظار نیست.

همچنین قیمت انواع پژو به دلیل کمبود قطعه و عدم عرضه از سوی خودروسازان فعلا روند افزایشی پیدا کرده است.

فروشندگان خودرو می‌گویند قیمت انواع خودرو، همانند طلا ساعتی افزایش پیدا می‌کند. آنها بر این باورند که چنانچه با هماهنگی دولت و مجلس واردات خودرو آزاد شود، خودروهای داخلی و خارجی کاهش چشمگیری دارند.

آینده قیمت خودرو چه می‌شود؟

نبی‌زاده با اشاره به پیش‌بینی خود درباره آینده بازار خودرو گفت: این روزها با جو روانی ایجاد شده اکثر افراد فروشنده خودرو شده‌اند. در حالی که معامله‌ای نمی‌شود. یعنی کسی توان خرید خودروهای خارجی را ندارد. بازار آن قدر راکد است که در هفته تنها پنج درصد معاملات در حوزه خودروهای خارجی شکل می‌گیرد.

هفته گذشته اما قیمت اکثر خودروهای ایرانی تا حدودی ارزان شده بود. برخی فعالان بازار گفته بودند علت کاهش قیمت خودروها وعده دولت مبنی بر افزایش تولید خودرو است. همچنین مسعود نبی‌زاده، رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی بابل گفته بود: در بازار، خودروهای دست دوم و با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

کف قیمت پراید صفر در بازار (شهریور)

پراید صفر در بازار در ارزان ترین حالت ممکن با قیمت حدود ۱۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت پراید هاچ بک و وانت صفر در بازار هم اکنون به رقم های عجیب ۱۵۶ و ۱۵۲.۵ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که تولید پراید متوقف شده اما همچنان تقاضا برای خرید این خودرو بالاست.

در ادامه قیمت انواع مدل های پراید در بازار آورده شده است.

قیمت پراید

محصولات سایپا در بازار چند؟ /قیمت پراید ترمز برید!

قیمت انواع محصولات سایپا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت پراید

پرسش و پاسخ

  • آیا قیمت پراید افزایش داشته است؟
    بله
  • آیا قیمت پراید باعث کاهش خرید و فروش این خودرو شده است؟
    بله

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets