کد خبر: 629217
تاریخ انتشار :

تاثیر باورنکردنی رنگ ها بر رابطه جنسی !

یکی از مهم‌ترین و تأثیر گذارترین روش‌ها برای ایجاد یک رابطه صمیمانه، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق‌خواب است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

لسلی هرینگتون، رئیس شرکت آل چ کالر (یک شرکت مشاوره رنگ)، در استفاده از رنگ در دکوراسیون مسکونی و صنعتی، می‌گوید: «رنگ یک‌زبان جهانی و غیر کلامی است؛ در رنگ‌شناسی تنها موضوع زیباشناسی مطرح نیست بلکه رنگ ابزاری است که می‌تواند براحساس و رفتار تأثیر بگذارد.»

بدترین رنگ اتاق‌خواب برای زوجین

1-بنفش؛ تحریک بی‌خوابی

بنفش، بدترین رنگ برای خواب است. این رنگ باعث تحریک ذهنی وبی خوابی می‌شود و این مسئله باعث می‌شود که زن و شوهرهایی که در اتاق‌خوابی به رنگ بنفش می‌خوابند، بیشتر وقت خود را صرف کتاب خواندن، بازی با تلفن همراه و... می‌کنند تا خواب‌شان ببرد و این بدترین ویژگی برای یک اتاق‌خواب است.

2-قهوه‌ای؛کاهش میل جنسی

«این رنگ به جای حس آرامش باعث بی‌حالی و کم شدن میل جنسی در بین زوجین می‌شود.

3-قرمز؛ افزایش ضربان قلب

 با توجه به اینکه تحقیقات نشان می‌دهد رنگ قرمز باعث ایجاد جذابیت در افراد و تحریک جنسی می‌شود اما به هیچ وجه از این رنگ برای اتاق‌خواب استفاده نکنید. این رنگ، فوق‌العاده هیجان‌انگیز است و باعث افزایش ضربان قلب می‌شود که برای خوابیدن مناسب نیست .

4-خاکستری؛ اختلال خواب

 این رنگ باعث افسردگی، بی حوصلگی، خجالت و انزوا می‌شود و خواب را دچار اختلال می‌کند. 

بهترین رنگ‌ها برای اتاق‌خواب زوجین

1-آبی؛ خوابی آرام

آبی نماد آرامش،منطق و ارتباطات است که به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها در تحقیقات پژوهشی در سراسر جهان انتخاب‌شده است؛ این رنگ باعث کاهش استرس می‌شود و همچنین حس آرامش زیادی را در بین زوجین ایجاد می‌کند.

2-صورتی؛ ایجاد عشق و محبت

 صورتی باعث افزایش عشق و مهربانی زوجین نسبت به یکدیگر می‌شود و آرامش خاصی را در بین زوجین برقرار می‌کند.

3-سفید؛ آرام‌بخش

 استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ نشان دادن اتاق می‌شود اما استفاده از این رنگ به تنهایی خسته‌کننده است و باعث بی میلی به برقراری رابطه عاشقانه می‌شود؛ اگرچه رنگ سفید آرامش‌بخش است اما ما توصیه می‌کنیم سفید را بارنگ‌هایی مثل صورتی، آبی، سبز و... ست کنید تا جذابیت بیشتری را احساس کنید.

4-سبز؛ از بین برنده استرس 

طیف‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق‌خواب باعث بهبود کمیت و کیفیت خواب و از بین بردن استرس می‌شود؛ میانگین خواب در یک اتاق سبز رنگ، 7 ساعت و سی‌وشش دقیقه است.

5-نقره‌ای؛ شیک و باکلاس

 اگر به دنبال رنگ شیک و باکلاسی برای اتاق‌خواب‌تان می‌گردید، «نقره‌ای» گزینه خوبی است. این رنگ برای افرادی که دیرخواب‌شان می‌برد، مناسب است. میانگین ساعات خواب کسانی که در اتاق‌خواب نقره‌ای می‌خوابند، ۷ ساعت و سی‌وسه دقیقه است.

6-نارنجی؛ خواب راحت

 این رنگ ترکیبی از رنگ زرد و قرمز است که باعث شل شدن عضلات، افزایش اشتها و تمرکز ذهنی،آرام کردن درد معده می‌شود. میانگین خواب در یک اتاق نارنجی به طور متوسط، 7 ساعت و 28 دقیقه خواب است.

منبع: تبیان

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما