کد خبر: 634484
تاریخ انتشار :

ورود 56 خودروی حامل تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه

نظامیان اشغالگر آمریکایی کاروانی حامل سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیک را از شمال عراق به پایگاه‌های نظامی غیرقانونی خود در استان الحسکه رساندند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) به نقل از منابع محلی در القحطانیه در شمال شرق استان الحسکه اعلام کرد، امروز جمعه کاروانی مرکب از ۵۶ کامیون حامل سلاح، مهمات و مواد لجستیک و همچنین هشت خودروی نظامی جدید از نوع هامر و چند خودروی متعلق به شبه نظامیان گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه را از شمال عراق و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به پایگاه های نظامیان اشغالگر آمریکایی در شمال شرق سوریه رسید.

نظامیان آمریکایی شنبه گذشته نیز کاروانی مرکب از ۷۰ خودرو حامل تجهیزات نظامی را به پایگاه غیرقانونی خود در تل بیدر در شمال استان الحسکه رساند.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز جمعه طی دستوری، وضعیت اضطرار ملی در قبال سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد.

مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی تی‌فور/ ورود 56 خودروی حامل تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ دیدار هیات آمریکایی با نمایندگان طالبان/ حمله یمن به فرودگاه ملک عبدالله جیزان عربستان

بایدن در این باره گفت: «وضعیت در سوریه و به ویژه اقدامات دولت ترکیه برای انجام حمله نظامی به شمال شرق سوریه، کارزار شکست داعش را تضعیف می‌کند به همین دلیل، وضعیت اضطراری ملی اعلام شده به تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹، باید پس از ۱۴ اکتبر ۲۰۲۱ تا یک سال دیگر ادامه داشته باشد.

بخش عمده سرزمین‌های استان‌های الحسکه و دیرالزور و الرقه که دارای منابع نفت و انرژی بوده در شمال و شمال شرق سوریه قرار دارد. این مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است که مورد حمایت آمریکا قرار دارند.

مقام‌های سوریه بارها از حضور آمریکا در این مناطق این کشور که با هدف سرقت نفت سوریه و فروش آن در خارج است، به جوامع بین المللی شکایت کردند.

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما