کد خبر: 635050
تاریخ انتشار :

ایران و پاکستان با هم توافق کردند + جزئیات

جمهوری اسلامی ایران و پاکستان برای برنامه‌ریزی جهت تعامل و همکاری در حوزه ساخت، تعمیر و نگهداری کشتی و زیردریایی توافق کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز جمعه به همراه اعضای هیات بلندپایه نظامی-دفاعی کشورمان در جریان سفر به شهر بندری  «کراچی» ضمن بازدید از کارخانه های  ساخت کشتی و زیر دریایی،  ناو، رزم ناو و گاردهای ساحلی،  از نحوه ساخت و پیشرفت‌های کشور دوست پاکستان بازدید کرد.

همچنین برنامه‌ریزی شد که دو کشور همسایه تعاملات نزدیکی در رابطه با ساخت و تعمیر و نگهداری و سایر مسائل در ابعاد کشتی و زیردریایی با یکدیگر همکاری کنند.

در جریان دیدار و رایزنی‌های رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با مقام‌های نیروی دریایی و امنیتی مستقر در کراچی پاکستان، طرفین تاکید کردند که امنیت منطقه تنها به دست همسایگان تامین و تحقق می‌یابد.

 

در بحث ناو نیز سردار باقری با فرماندهی ناوگان دریایی جنوب و فرمانده نیروی دریایی پاکستان در "کراچی" دیدار و طی آن نسبت به امنیت دریانوردی در مرزهای مشترک دریایی، انجام رزمایش های مشترک و بازدیدهای متقابل از بنادر یکدیگر تاکید شد.

همچنین دو طرف درباره ارائه آموزش‌های متقابل در عرصه های مختلف،  انتقال تجارب دریایی و همچنین رفع موانع موجود در مقابله با امر مبارزه با مواد مخدر،  قاچاق در دریا و از جمله مبارزه با تروریسم دریایی با یکدیگر اشتراک نظر کردند.

توافق شد که ارتباطات دو کشور در بخش تبادل دانشجویی و مسائل آموزشی گسترش یابد و در این خصوص قرار شد تا از پاکستان برای مشارکت با قرارگاه مرکز امنیت دریانوردی ایران در چابهار که به زودی افتتاح رسمی خواهد، در امر مبارزه با دزدان دریایی و تامین امنیت منطقه به دست کشورهای همسایه دعوت شود.

گفتنی است، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران سه‌شنبه گذشته وارد اسلام‌آباد شد و طی روزهای گذشته با رهبران سیاسی-نظامی پاکستان دیدار کرد.

وی روز گذشته (پنجشنبه) پیش از ترک اسلام‌آباد با فرمانده نیروی دریایی پاکستان دیدار و سپس به همراه اعضای هیات نظامی کشورمان از برخی از مراکز تولید صنایع دفاعی و نظامی در حوزه دریایی   هوایی این کشور نیز بازدید کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما