کد خبر: 635303
تاریخ انتشار :

مفتاح رهنورد زنده است؟ | واکنش وکیل مالباختگان رهنورد به این خبر

ایلنا/ وکیل مالباختگان مفتاح رهنورد گفت: در حال حاضر اداره اجرای احکام در حال جمع‌آوری اموال متهم است که براساس اموال متهم، رد مال انجام می‌پذیرد و اگر به شخص دیگری منتقل شده باشد، آن انتقال باطل می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده مفتاح رهنورد، اظهار کرد: متأسفانه از آنجایی که این پرونده شکات زیادی داشت، تحقیقات در دادسرا به طول انجامید و اکنون دادگاه حکم قطعی را داده است.

وی ادامه داد: در جرم کلاهبرداری دادگاه حکم به رد مال می‌دهد،‌ در این پرونده نیز دادگاه حکم رد مال و معادل جزای نقدی و حبس برای متهم را صادر کرده است. در حال حاضر اداره اجرای احکام در حال جمع‌آوری اموال متهم است که براساس اموال متهم، رد مال انجام می‌پذیرد.

وکیل مالباختگان مفتاح رهنورد بیان کرد: موکلان علاوه بر رد مال، دادخواست ضرر و زیان هم داده‌اند چون خودرویی که صد میلیون تومان قیمت داشت، امروز دو میلیارد تومان شده است بر همین اساس دادخواست ضرر و زیان در حال رسیدگی است.

وی ضمن اشاره به مرگ میثم رضایی،‌ گفت: با مرگ متهم اتفاق خاصی در پرونده نمی‌افتد. اموال شناسایی می‌شود و اگر به شخص دیگری منتقل شده باشد، آن انتقال باطل می‌شود و رد مال و ضرر و زیان مالباختگان از محل اموال پرداخت می‌شود.

علیزاده طباطبایی خاطرنشان کرد: شایعاتی هم مطرح شده بود مبنی بر اینکه متهم ردیف اول هنوز زنده است که ما این موضوع را بررسی کردیم؛ همه اینها دروغ است. قطعاً و یقیناً متهم ردیف اول از دنیا رفته و اموالش نیز در حال شناسایی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets