کد خبر: 635362
تاریخ انتشار :

احمد علیرضابیگی:

پشت پرده دیپورت احمدی نژاد از دوبی| سپاه با امارات هماهنگ کرده بود

احمد علیرضا بیگی که یکی از همراهان محمود احمدی نژاد در سفر به دوبی بوده، اتفاقاتی که در جریان سفر رخ داده را برای رویداد۲۴ تعریف کرده و می‌گوید: اطلاعات سپاه با امارات هماهنگی داشت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز و یکی از حامیان محمود احمدی نژاد یکی از چند نفر معدود حلقه نزدیک رئیس جمهور پیشین کشورمان است که در سفر به دوبی با احمدی نژاد همراه بوده است. علیرضابیگی درباره این سفر و جزییات آن با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده و می‌گوید: خیلی سعی کردند از این سفر جنجال و حاشیه بسازند و مثلا بگویند احمدی نژاد به غرفه اسرائیل رفت یا از امارات دیپورت شد، در حالیکه تمام اینها دروغ بود زیرا حضور در تمام غرفه‌ها با هماهنگی تیم حفاظت سپاه ایران و پلیس امارات بود و از سوی دیگر بلیت برگشت تیم هم مشخص بود و بحث دیپورت، موضوعی بود که برای تخریب احمدی نژاد مطرح شد.

علیرضابیگی درباره امنیت سفر گفته «امنیت سفر با اطلاعات سپاه ایران بود و در امارات هم با اطلاعات (استخبارات) امارات بود و در تمام مراحل حتی قبل از سفر این دو نهاد با هم هماهنگی و همکاری داشتند.

او می‌گوید: هزینه سفر به صورت شخصی بود و ما خودمان هزینه هتل و دیگر هزینه‌ها را پرداخت کردیم اما هزینه تیم حفاظت برعهده دولت بود چون همیشه با آقای احمدی نژاد همراه هستند.

علیرضابیگی همچنین جزییات جالبی از غرفه ایران در اکسپوری دوبی روایت کرده است؛ مثلا اینکه در تمام کشورها نمادهایی برای برقراری ارتباط وجود داشت؛ مثلا در فرانسه از انقلاب فرانسه آغاز شده بود و این هویت در قالب موزه لوور دیده می‌شد یا مثلا در عمان از نماد دو درخت استفاده شده بود که به شکلی زیبا آن را حتی به فضانوردی پیوند زده بودند یا مثلا در غرفه خود امارات از این نماد استفاده شده بود که چگونه از بادیه نشینی به اینهمه پیشرفت و رفاه رسیده‌اند، اما در غرفه ایران یک فیلم پخش می‌شد و سکنجبین و پسته و ... گذاشته بودند و از ما هم پذیرایی خوبی کردند.

منبع: رویداد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما