کد خبر: 635804
تاریخ انتشار :

هشدار به زنان باردار واکسینه نشده؛ در معرض کرونای شدید هستید

ارقام جدید حاصل از یک مطالعه در انگلستان نشان می‌دهد که از هر شش بیمار که به بالاترین مراقبت‌های نجات‌بخش NHS نیاز دارند، یک نفر زنان باردار مبتلا به کرونا وجود دارد که واکسینه نشده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، ارقام جدید حاصل از یک مطالعه در انگلستان نشان می‌دهد که از هر شش بیمار که به بالاترین مراقبت‌های نجات‌بخش NHS نیاز دارند، یک نفر زنان باردار مبتلا به کرونا وجود دارد که واکسینه نشده است.

 به گفته NHS انگلستان، بیست نفر از ۱۱۸ بیمار مبتلا به کووید که اکسیژن رسانی اضافی غشای جسمی (Ecmo) را بین ماه‌های جولای و سپتامبر دریافت کردند، مادران آینده (باردار) بودند. از این تعداد، ۱۹ مورد تزریق واکسن نداشتند و بقیه فقط یک دوز واکسن داشتند.

خطر ابتلا به کرونای شدید در کمین زنان باردار واکسینه نشده

داده‌های جدید همچنین بر خطرات اضافی پیش روی افراد واکسینه نشده تاکید می‌کند. از ۱۱۸ زن و مردی که در این سه ماه Ecmo داشتند، ۱۰۷ نفر واکسینه نشده بودند و چهار نفر تنها یک دوز مصرف کرده بودند و تنها هفت نفر به طور کامل با واکسن ایمن سازی شده بودند.

ژاکلین دانکلی بنت، مدیر ارشد مامایی NHS انگلستان، گفت: "این یک یادآور واضح دیگر است که تزریق واکسن کرونا می‌تواند شما، جنین، نوزاد و عزیزانتان را ایمن و خارج از بیمارستان نگه دارد. شما می‌توانید در هر زمانی از بارداری واکسن دریافت کنید، اما خطراتی که زنان باردار واکسینه نشده در صورت ابتلا به کرونا با آن مواجه هستند، دقیقاً نشان می‌دهد که چرا ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را در اسرع وقت انجام دهید. " / انتخاب

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما