کد خبر: 637041
تاریخ انتشار :

لغو محدودیت‌ سفر ایرانی ها به آمریکا + جزئیات

فارس/ پس از حدود دو سال از اعمال محدودیت‌های کرونایی سفر به آمریکا برای برخی کشورها، مرزهای زمینی و هوایی این کشور به روی مسافران خارجی باز می‌شود.

لغو محدودیت‌ سفر ایرانی ها به آمریکا + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

برای اولین بار از اوایل سال ۲۰۲۰ مرزهای زمینی و هوایی آمریکا به روی مسافران خارجی از امروز (دوشنبه) باز می‌شود. 

به گزارش شبکه آمریکایی «ای‌بی‌سی نیوز»، نگرانی‌های ناشی از شیوع کرونا بیش از یک سال و نیم پیش ایالات متحده را بر آن داشت تا مرزهای خود را به روی مسافران بین‌المللی از کشورهایی از جمله برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، بریتانیا و بسیاری از بخش‌های اروپا ببندد.

مسافران استرالیایی نیز از ورود به ایالات متحده بدون داشتن معافیت منع شدند، همانطور که مسافران آمریکایی که وارد استرالیا می‌شدند. اکنون استرالیایی‌ها و شهروندان آمریکایی دیگر نیازی به معافیت ندارند، اما به مدرک واکسیناسیون نیاز دارند.

مسافران هوایی خارجی باید قبل از سوار شدن به هواپیما برای پرواز به ایالات متحده، مدرکی مبنی بر وضعیت واکسیناسیون ارائه کنند که البته استثناهای محدودی وجود دارد. همه مسافران باید نتیجه آزمایش ویروسی منفی داشته باشند.

ایالات متحده همچنین در حال بازگشایی مرزهای زمینی خود با کانادا و مکزیک که فقط برای سفرهای ضروری باز بود، برای افراد واکسینه شده است. بیشتر سفرها از کانادا و مکزیک به ایالات متحده از طریق زمینی انجام می‌شود. 

دولت آمریکا اعلام کرده هدف، بازگرداندن وضعیت سفرها به حالت عادی‌تر در عین حال محدود نگه داشتن شیوع کرونا است. در همین حال، صنعت گردشگری و متحدان اروپایی واشنگتن هم مدتهاست به این کشور برای پایان دادن به ممنوعیت‌های موردی کشورها فشار آورده‌اند. ماه‌هاست که آمریکایی‌ها اجازه پرواز به اروپا را داشته‌اند و اروپایی‌ها آمریکا را برای تغییر سیاست‌هایش تحت فشار قرار داده‌اند.

ممنوعیت سفر بر اساس کشور، اکثر شهروندان غیر آمریکایی را که در ۱۴ روز قبل از سفر در ۳۳ کشور بودند، ممنوع کرده بود که شامل ۲۶ کشور شنگن در اروپا بدون کنترل مرزی، چین، هند، آفریقای جنوبی، ایران، برزیل، بریتانیا و ایرلند می‌شد. 

گروه تجاری «یواس تراول» اعلام کرد که مجموع این کشورها ۵۳ درصد از کل بازدیدکنندگان خارجی از ایالات متحده را در سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌دادند و جوامع مرزی به شدت در پی از دست دادن گردشگرانی که از مکزیک و کانادا عبور می‌کردند، آسیب دیدند.

این گروه تخمین زده که از مارس ۲۰۲۰، در پی کاهش بازدیدهای بین‌المللی حدود ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی از دست رفته است.

طبق این گزارش، خطوط هوایی مانند آنچه در حال حاضر برای نتایج آزمایش کرونا انجام می‌دهند، مدارک واکسیناسیون مسافران بین‌المللی را بررسی خواهند کرد. در گذرگاه‌های مرزی زمینی، گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده از مسافران می‌پرسد که آیا واکسینه شده‌اند یا خیر و برخی از اسناد را بررسی می‌کند. کودکان زیر ۱۸ سال از شرایط جدید واکسن معاف هستند.

مسافران غیر توریستی هم از حدود ۵۰ کشور با نرخ واکسیناسیون سراسری کمتر از ۱۰ درصد مشمول معافیت خواهند بود.

به گزارش این رسانه آمریکایی، انتظار می‌رود بسیاری از پروازهای بین‌المللی امروز (به وقت آمریکا) با حجم تقریباً کامل یا کامل انجام شود و در هفته‌های آتی تعداد مسافران زیاد باشد. خطوط هوایی ایالات متحده پروازهای خود را به اروپا و سایر مقاصدی که تحت تأثیر محدودیت‌ها قرار گرفته بودند، افزایش می‌دهد.

«یونایتد ایرلاینز» در مقایسه با دوشنبه گذشته که حدود ۲۰۰۰۰ جابجایی داشت، انتظار افزایش ۵۰ درصدی مجموع مسافران ورودی بین‌المللی را دارد. «اِد باستین» مدیر اجرایی خطوط هوایی دلتا هشدار داده که مسافران باید برای صفوف طولانی در روزهای ابتدایی آماده باشند.

«کوین مونوز» معاون سخنگوی کاخ سفید دو روز پیش در توییتر خود نوشت: «از آنجایی که انتظار تقاضای بالا در زمانی که ایالات متحده محدودیت‌های سفر هوایی و زمینی خود را در روز دوشنبه لغو می‌کند، داریم، در حال برداشتن گام‌های ضروری برای آمادگی با تأمین منابع اضافی هستیم.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها