کد خبر: 637350
تاریخ انتشار :

توافق حماس و جهاد اسلامی + جزئیات

منابع مطلع از توافق جنبش حماس و جهاد اسلامی بر سر متحد کردن نیروهای مقاومت تا زمان آزادسازی فلسطین و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینشان خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، روزنامه القدس العربی نوشت که رهبران جهاد اسلامی فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی حماس در نشستی بر پایبنی خود به گزینه مقاومت به عنوان تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی و آزادسازی اراضی فلسطین تاکید کردند.

در این نشست دو طرف وضعیت کلی فلسطین، پرونده‌های ملی و راه‌های دستیابی به وحدت بر اساس مقاومت در برابر اشغالگری، حفاظت از قدس، اماکن مقدس و اسیران آن و همچنین شکستن محاصره غزه را مورد بررسی قرار دادند.

حماس و جهاد اسلامی همچنین درباره تقویت روابط دوجانبه، ارتقای سطح همکاری و هماهنگی در داخل و خارج و متحد کردن نیروهای مقاومت فلسطین در یک طرح ملی تا زمان آزادی اراضی فلسطین و بازگشت فلسطینی‌ها توافق کردند.

همچنین نشست دیگری میان صالح العاروری، معاون دفتر سیاسی حماس و گروه‌های مقاومت دیگر در نوار غزه برگزار شد.

در این نشست نیز تاکید شد که ملت فلسطین در داخل و خارج پشت سر مقاومتی که از خاک، مردم و مقدسات دفاع می کند، متحد هستند.

افراد حاضر در این نشست همچنین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را خیانت به فلسطین و مسئله آن خواندند.

در این نشست همچنین از ملت‌های عربی و اسلامی خواسته شد کشورهای عادی کننده روابط با رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده تا روابطشان را با این رژیم قطع کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما