کد خبر: 641494
تاریخ انتشار :

«تکذیب» کاهش سهمیه ارز مسافرتی

با توجه به انتشار خبری مبنی بر کاهش سهمیه ارز مسافرتی در بخشنامه ابلاغی به صرافی ها، به گفته رئیس کانون صرافان، این موضوع مورد تایید ما نیست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کشور‌هایی که از لحاظ جغرافیایی فاصله کمتری با ایران دارند هزینه‌های کمتری را پرداخت می‌کنند که در گذشته هم همین قوانین وجود داشت.

لواسانی می‌گوید: تنها کشوری که سهمیه ارزی آن کاهش پیدا کرده مربوط به ترکیه است، که یکبار در سال ۳۰۰ یورو پرداخت می‌شود. براساس بخشنامه جدیدی که به صرافی‌ها ابلاغ شده است. سهمیه ارزی کشور‌های زیارتی ۱۰۰ یورو است که حتی صرافی‌ها برای کشور عراق می‌توانند ۳۰۰ یورو پرداخت کنند.

براساس این بخشنامه، مواردی مانند مسافرتی، هزینه برگزاری همایش‌های بین المللی و اعطای جوایز جشنواره‌ها و مسابقات، هزینه انجام آزمایش‌های علمی و فنی، انتشار آگهی در خارج از کشور، شرکت در دوره‌های آموزشی و پژوهشی خارج از کشور و ثبت نام و شرکت در امتحانات علمی و تخصصی ذکر نشده اند.

کم شدن سهمیه ارز مسافرتی صحت ندارد

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در بخشنامه پیشین ارز مسافرتی با مبلغ ۲۲۰۰ یورو ثبت شده است، اما در این بخشنامه این بند ذکر نشده و معیار تخصیص سهمیه به داشتن ویزا تغییر پیدا کرده است.

 اخبار‌های منتشر شده در رابطه با کم شدن سهمیه ارز مسافرتی، صحت ندارد و تنها سازوکار آن‌ها تغییر پیدا کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets