کد خبر: 647184
تاریخ انتشار :

ادعای آمریکا: استخدام شبه‌نظامیان سوری توسط روسیه در جنگ اوکراین

با کشیده شده هر چه بیشتر جنگ روسیه به داخل شهر‌های اوکراین، مقام‌های آمریکایی مدعی شدند که مسکو در حال جذب سوری‌های ماهر در جنگ شهری، برای نبرد در اوکراین است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، چهار مقام آمریکایی گفتند، ارزیابی آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که روسیه که از سال ۲۰۱۵ در داخل جنگ سوریه فعال است، طی روز‌های اخیر شبه‌نظامیانی را از آنجا جذب کرده و امیدوار است که تجربه و تخصص آن‌ها در نبرد شهری بتواند برای تصرف کی‌یف راهگشا باشد و ضربه‌ای مهلک به دولت اوکراین وارد آورد.

به گفته یک مقام، مشخص نیست چه تعداد شبه‌نظامی جذب شده‌اند، اما برخی از آن‌ها وارد روسیه شده و برای ورود به جنگ آماده می‌شوند.

این مقام‌ها اطلاعات بیشتری درخصوص استقرار شبه‌نظامیان سوری در اوکراین، وضعیت آن‌ها یا گستردگی فعالیت آن‌ها ارائه نکردند.

براساس گزارش نشریه‌ای مستقر در دیرالزور سوریه، روسیه به نیرو‌های داوطلب از این کشور بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار پول پیشنهاد می‌دهد تا به مدت شش ماه به اوکراین بروند و به عنوان نگهبان مشغول کار شوند.

پیشتر خبرگزاری رویترز هم به نقل از رمضان قدیروف، رهبر چچن که متحد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه است، گزارش داده بود که نیرو‌های چچنی در اوکراین مستقر شده‌اند.

همچنین نیرو‌هایی برای جنگ در کنار دولت مستقر در کی‌یف عازم این کشور می‌شوند. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هفته گذشته گفت که ۱۶ هزار خارجی برای جنگ در اوکراین داوطلب شدند و قرار است بخشی از یک "لژیون بین‌المللی" شوند.

روسیه از ۲۴ فوریه حمله‌ای را به اوکراین آغاز کرده است. ده‌ها هزار نظامی روس داخل اوکراین حضور دارند و حملات موشکی و خمپاره‌ای و دیگر موارد هر روز در شمال، شرق و مناطق جنوبی این کشور گزارش می‌شود. صد‌ها هزار اوکراینی از خانه‌هایشان گریخته‌اند. اوکراین همچنان در دست دولت زلنسکی است و بزرگترین شهرها، کی‌یف، پایتخت و خارکیف در شرق هنوز در کنترل دولت هستند. روسیه فعلا شهر بندری خرسون را در کنترل دارد و دیگر شهر‌های اوکراینی زیر حملات روسیه قرار دارند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها