کد خبر: 647626
تاریخ انتشار :

دیدار برجامی اولیانوف و مورا در حاشیه مذاکرات وین

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت که هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای علی‌رغم توقف موقتی مذاکرات به همکاری با تمامی هیات‌ها جهت حل‌وفصل مشکلات باقی‌مانده ادامه خواهد داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: صبح امروز با آقای انریکه مورا، هماهنگ‌کننده مذاکرات وین که تصمیم گرفت در گفت‌وگوها وقفه بیاندازد، دیدار داشتم. با این حال وی گفت که حتی در حین این وقفه به همکاری با تمامی هیات‌ها جهت حل‌وفصل هرچه سریعتر مشکلات برجسته ادامه خواهد داد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش در توییتر نوشت: به دلیل عوامل خارجی به مکث در گفت‌وگوهای وین نیاز است. متن نهایی اساسا آماده و روی میز است.به عنوان هماهنگ‌کننده، من به همراه تیمم به ارتباط با همه اعضای برجام و ایالات متحده برای غلبه بر وضعیت فعلی و توافق ادامه خواهم داد.

سعید خطیب زاده نیز در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به تنفس در مذاکرات نوشته بود: وقفه اعلام شده در مذاکرات وین می‌تواند زمینه‌ساز حل‌ موضوعات باقی‌مانده و بازگشت نهایی باشد. دستیابی به‌ موفقیت در گفت‌وگوها تمرکز اصلی همه طرف‌ها خواهد بود. هیچ عامل خارجی‌ای بر اراده مشترک ما برای حرکت به سمت یک توافق جمعی اثر نخواهد گذاشت.

خبرنگار وال استریت ژورنال نیز در توییتی به نقل از انریکه مورا درخصوص بازگشت مجدد به مذاکرات نوشت: امیدوارم که این اتفاق به زودی بیفتد.

نماینده چین در مذاکرات وین نیز نسبت به ازسرگیری مذاکرات در عرض دو روز ابراز امیدواری کرده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها